Savaş hazırlığı mı yapılıyor?

Savaş hazırlığı mı yapılıyor?
ABD Savunma Bakanı Panetta Türkiye'ye sürpriz bir ziyarette bulundu.
Adana İncirlik Üssü'nde incelemede bulunan Leon Panetta'nın bu ziyareti Suriye'ye askeri müdaheleye hazırlık mı yapılıyor sorusunu akla getirdi. ABD'nin Türkiye'ye 2 Patriot bataryası ve 400 asker göndereceği bugün ABD gazetelerinde yer almıştı. 
 
NATO şemsiyesi altında Türkiye'ye hava savunma desteği veren ülkelerden Almanya Patriot'larla birlikte 400, Hollanda ise 360 asker göndermeye karar vermişti. ABD gibi Almanya ve Hollanda da Türkiye'ye ikişer Patriot füze bataryası gönderecek.

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü George Little, ABD Savunma Bakanı Leon Panetta'nın Türkiye'ye 2 Patriot bataryası ve 400 asker gönderilmesine onay verdiğini söyledi.
 
ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü George Little'ın açıklaması Panneta'nın Adana'daki İncirlik Askeri Üssü'ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiği sırada geldi.
 
Afganistan'daki ABD askerlerini ziyaret eden Panetta'nın uçağı Adana'daki İncirlik Askeri Üssü'ne indi.
 
ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü George Little, "Panetta'nın "Türkiye'ye 2 Patriot bataryası ve 400 asker"e onay vermesi, ABD'nin NATO'daki müttefikleriyle yakın çalıştığı ve Suriye'den gelecek olası bir saldırıya karşı Türkiye'nin savunmasına güçlü bir destek verdiğini gösteriyor" dedi.
 
Amerikan New York Times gazetesi, Almanya ve Hollanda'dan sonra ABD'nin de Türkiye'ye 2 Patriot bataryası ve 400 asker göndereceğini yazmıştı.
 
NATO komutası altında görev yapacak üç ülkeden toplam 6 Patriot füze savunma sisteminin Ocak ayı sonunda hazır olacağı ama gerekli olması halinde Almanya ve Hollanda'nın sistemlerinin daha hızlı konuşlandırılabileceği belirtilmişti. 
 
ALMAN MECLİS'İ BUGÜN GÖRÜŞÜYOR 
 
Almanya Federal Meclisi de Patriot füze savunma sistemlerinin Türkiye'ye konuşlandırılmasıyla ilgili tasarıyı bugün görüşmesi bekleniyor.
 
Almanya'dan dün yapılan açıklamada, söz konusu 2 Patriot bataryası ve 400 askerin Kahramanmaraş'a konuşlandırılacağı belirtilmişti.(EAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com