Savaş pilotlarından şok istifalar!

Savaş pilotlarından şok istifalar!
Bakan Yılmaz 2002-2013 arasında istifa ederek ayrılan F-16 ve F-4 pilotların sayısını açıkladıCHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran
’ın 2013 yılı başında, bir ay içerisinde 110 savaş uçağı pilotunun istifasına yönelik Meclis gündemine taşıdığı ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesine yanıt geldi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın istifalara ilişkin yaptığı açıklamada:“-İstifaların olağanüstü bir durumda, harekat esnasında bazı uçaklarımızın kullanılamayacağı sonucunu doğuracağı duyumu doğru mudur?

-Bu durum ülke güvenliğini tehlikeye düşürmez mi?” şeklindeki soru önergesini yanıtladı.

Milli Savunma Bakanı, 3 Haziran 2012 tarihli ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 47. maddesiyle değişik Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununun 112. maddesi gereği muvazzaf subay ve astsubaylar için zorunlu hizmet süresinin 10 yıla indirildiğini söyledi.

Bu tarihten itibaren istifa eden personelin kendilerine tanınan yasal hakkı kullandığını ifade eden Yılmaz, “İstifa eden 110 pilotun TSK için büyük bir öneme haiz olduğu ve ayrılmalarının önemli bir değer ve tecrübe kaybına neden olduğu açıktır. Ancak alınan tedbirler neticesinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı mevcut pilot ve uçak sayısı ile ülke güvenliğine yönelik kendisine verilen her türlü görevi yapma yeteneğine sahiptir” dedi.Bakan Yılmaz, 2002-2013 arasında istifa ederek ayrılan F-16 ve F-4 pilotların sayısının 291 olduğunu açıkladı.

TSK’daki depremin Türkiye’nin güvenliğini ne derece tehlikeye sürüklediği yaşadığımız son süreçte kendisini açıkça gösteriyor.

‘Sözde barış süreci’ ve ‘yanlış Suriye politikaları’ yla gelen asker ölüm ve yaralanmaları, sınırlarımızın delik deşik olması, halkın can ve mal güvenliğinin tehlikede olması asıl gerçeği gözler önüne seriyor. (LAE) 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com