Savaşın Simgesi Olan Kız Bulundu!

Savaşın Simgesi Olan Kız Bulundu!
Amerikan New York Times gazetesi, Irak Savaşı'nın simgesi haline gelen fotoğraftaki ağlayan, kanlar içindeki küçük kızı buldu..

Samar Hasan (12),  fotoğraf çekildikten 6 yıl sonra ilk defa o fotoğrafı gördü. Samar ve ailesi hasta olan kardeşini hastaneye götürdükten sonra evlerine dönerken bir Amerikan bombası araçlarına denk gelmiş, anne ve babası olay yerinde ölmüştü.
Samar'ın hayatı sonraki 6 yılda da gözyaşları ile geçti. Anne ve babasının ölümünden sonra evlerine düşen bomba yüzünden erkek kardeşi Rakan da yaralanmış ve bir yardım kuruluşu tarafından ABD'ye götürülmüştü. Ancak Rakan döndükten 3 yıl sonra bu kez Iraklı isyancılar tarafından ajan olduğu gerekçesiyle suçlandı. Rakan, Samar'ın şu anda yaşadığı evin isyancıların saldırısına uğraması sonucu öldü. Samar ise bu olayın ardından iyice içine kapandı. Geçen yıl okulu bırakan Samar günlerini evde Irak'ta da yayınlanan Aşk-ı Memnu'yu izleyerek geçiriyor. Büyük ablalarının baktığı Samar ve diğer iki küçük kardeşinin halen psikolojik sorunlar yaşadıkları belirtiliyor.
 

banner_300x250

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com