Savcı AKP'ye mi Çalışıyor!..

Savcı AKP'ye mi Çalışıyor!..
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'daki mitingde halka seslendi, YGS soruşturmasını yürüten savcıya yüklendi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'da partisince düzenlenen mitingden önce bazı açılış törenlerine katıldı. Gençlik Merkezi ve Belediye Konservatuvarı'nın açılışına katılan Kılıçdaroğlu, öğrencilerin seslendirdiği şarkıları dinledi. Belediye tarafından Muratlı Caddesi üzerine yaptırılan alt ve üst geçitin temel atma töreninde katılan Kılıçdaroğlu, temele ilk kazmayı vurdu.

YGS'deki şifre iddialarıyla ilgili Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerinden, soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcısı da nasibini aldı. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"HÜKÜMETE NASIL BİLGİ VERDİN?"
"Adam önce inkar etti, sonra 'sehven oldu', sonra 'şifre var, ne yapalım?' diyor. Bunu söyleyen adamın koltuğunda oturması ahlaki midir? Ona arka çıkıyorlar, 'Sen koltuğunda otur' diyorlar. 1 milyon 700 bin çocuğumuzun ailelerine sesleniyorum: Çocuklarımızın geleceğini, umudunu söndüren insanların şifresini bozun. O insanları sandığa gömelim. Sandığa gömelim, mücadelemizi beraber yapalım. Savcılık kararı açıklanmadan gitti savcılıktan bilgi aldı. Ondan sonra da sınav sonuçlarını açıkladı. Yasalara göre soruşturmalar gizlidir ve açıklama yapıyorlar, 'Hepsini öğrendik, kopya çekilmemiş' diyorlar. Nereden öğrendin? Ankara Başsavcısına sesleniyorum, soruşturma gizliyse nasıl hükümete bilgi verdin, o şifreli sınavı yapan insana nasıl bilgi verdin? Sen iktidarın borazanlığını mı yapacaksın yoksa bu ülkenin cumhuriyet savcılığını mı?"

YOLSUZLUK BATAĞINA SAPLANDILAR
"'Kul hakkı yemeyiz, yolsuzlukla mücadele edeceğiz, hesap soracağız' dediler. Ama geldiler yolsuzluk batağına gömüldüler. Sayın Başbakan'a Kayseri'de rüşveti toplayan adamın tuttuğu notları gönderdim. Dedik ki Sayın Başbakan, sabah akşam diyorsun ki 'kul hakkı yiyenlere karşıyım.' Gereğini yap, Kayseri'ye 2 müfettiş gönder dedik. Başbakan, 'Fotokopilere de baktım ama altında rüşvet veren insanın imzası yok' diyor. Ben de buradan diyorum ki imza yoksa altına imzayı sen at. Ne farkeder? Yolsuzlukları soruşturmayanın Türkiye'nin kaynaklarını sağlıklı kullanma hakkı yoktur. 'Ben kul hakkı yemiyorum' demeye de hakkı yoktur. O rüşvet toplayan adamın imzası olsaydı, imza var ama adamın parmak izi yok diyecekti. Parmak izi olsaydı, imza ıslak imza diyecekti. Sen Başbakansın, yolsuzluğun üzerine gideceksin. Biz de 'Helal olsun' diyeceğiz."

YOKSULLUĞU İTİRAF ETTİ
"Devletin resmi rakamlarına göre bir yılda artan yoksul sayısı 818 bin. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir başbakan, yoksul sayısının resmi rakamlardan çok daha fazla olduğunu söyledi. Bunu itiraf etti. Bunlar yolsuzluğu, yoksulluğu önleyemez. Biz 'Hemen yoksulluğu önleyeceğiz ve aile sigortasını hayata geçireceğiz' dedik. Hiçbir yerde onun yoksulluğunu teşhir etmeyeceğiz. Sen yedi sülaleni zengin edeceksin, köşeyi döndüreceksin. Vatandaşa gelince kaynak yok diyeceksin. Biz halkın iktidarında halk için kullanacağız."

9 MİLYON EMEKLİ MUTSUZ
Emeklilerin durumlarından memnun olmadığını, 9 milyon emekli bulunduğunu, eşleriyle sayılarının 18 milyonu bulduğunu belirten Kılıçdaroğlu, emekliler için intibak yasasını çıkaracaklarını ve milli gelir artışından pay vereceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, emekliler ve ailelerinin bir partiyi iktidar yapacak güce sahip olduklarını kaydetti.

Kılıçdaroğlu, her kesimin sorunlarıyla ilgilendiklerini, çözüm ürettiklerini ve tüm projelerinin insan odaklı olduğunu vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com