Savcı avukatlara suç duyurusu talebi

Savcı avukatlara suç duyurusu talebi
Terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 124'ü tutuklu 205 sanık hakkında açılan davada taleplerle ilgili görüşü soruldu.

 Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaplan, İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, bazı avukatların 2 gün süresince yaptıkları savunmalarda, suçlara ilişkin savunma haricinde bir kısım suç örgütü talebi doğrultusunda savunma sınırını aştıklarını belirtti.

Avukatların, "mahkemenin Türk halkı adına değil, Türkiye halkları adına karar vermesi gerektiği", "tutuklananların esir ve rehin alındığı" ve "davada kürt halkının yargılandığı" gibi ifadeler beyan ettiğini kaydeden Kaplan, bu ifadeleri kullanan avukatların duruşmadaki kayıtların incelenerek tespit edilmesini ve gereği için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesini istedi.

Tutuklu sanıkların, delillerin toplanmamış olması ve karartılma ihtimali göz önüne alınarak bu hallerinin devamına hükmedilmesini de isteyen Kaplan, sanıkların hastalığı ve ölüm oruçları taleplerine ilişkin kararın mahkemece değil, ilgili cezaevlerinin savcılıklarınca verilmesi görüşünde olduğunu beyan etti.

Mahkeme Heyeti Başkanı Ali Alçık, taleplerle ilgili kararını vermek üzere duruşmaya ara verdi.(VİE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com