Savcı Öz'den Başbakan'a suç duyurusu

Savcı Öz'den Başbakan'a suç duyurusu
Başbakan'ın 'iş takibi yaptı' dediği Zekeriya Öz iddialara cevap verdi

Yolsuzluk ve rüşvet davasında Başbakan tarafından sert şekilde eleştirilen ve 'iş takibi yapıyor' denilen Zekeriya Öz'ün hakkındaki iddialar için suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi. Star Gazetesi'nin manşetten “Savcı iş takibi yapıyor” şeklinde verdiği haber için tekzib gödereceği söylenen Öz'ün iddiaları ortaya atan Başbakan hakkında da suç duyurusunda bulunacağı iddia ediliyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ün denetiminde yürütülen yolsuzluk soruşturmasında Fatih Belediyesi ile ilgili kısmın, iddiaların aksine, Öz tarafından değil, Silahsız Örgütlü Suçlar Bürosu’nun başında olan İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fikret Seçen’in denetiminde yürütüldüğü belirlendi.

Adli kaynaklardan alınan bilgiye, Zekeriya Öz’ün olaydan sonra hakkında çıkan iddialar konusunda yakın çevresine şunları söylediği belirtildi:

“Bu tür bir kampanya başlayacağını tahmin ediyorduk. Bundan sonra da devam edecektir. Kimsenin adamı değilim. Ben aldığı maaşın hakkını vermeye çalışan bir devlet memuruyum. Hukuk önünde en yakınımdakilere dair taviz vermeyecek kadar mesleğine bağlıyım.” (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com