Savcı Öz'den Star'a suç duyurusu

Savcı Öz'den Star'a suç duyurusu
İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz’ün, Star Gazetesi tarafından hakkında yayınlanan “Zekeriya iş peşinde” başlıklı haberine dair tekzip göndereceği ve suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

AKP'nin medya neferi Star Gazetesi, dün Zekeriya Öz hakkında yayınladıkları haberde;  Fatih Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarının müsebbibinin Öz olduğu ithamında bulunmuştu.

Milliyet'te yer alan habere göre Star gazetesinin dün yayımlanan "Zekeriya İş Peşinde" başlıklı manşetinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bir savcı iş takip ediyor. Belediyede istediği olmayınca bu adımı atıyor" şeklindeki sözleri hatırlatılarak, Başsavcıvekili Öz'ün, Laleli'deki lüks bir otelin katı ve Samatya'daki bir kafenin ruhsatı dahil bazı işleri baskıyla yaptırmak için defalarca Fatih Belediyesi'ne gittiği ancak dediğini yaptıramadığı öne sürülmüştü.
 
T24'ten Arzu Yıldız'ın haberine göre, Öz'ün dün yer alan haberler ve hakkında öne sürülen tüm iddialarla ilgili suç duyurusunda bulunacağı, aynı zamanda gazetelerde yer alan haberlerle ilgili de tekzip göndereceği ifade edildi. Yıldız'ın haberinde, Öz'ün çevresine "Bu tür bir kampanya başlayacağını tahmin ediyorduk. Bundan sonra da devam edecektir. Kimsenin adamı değilim. Ben aldığı maaşın hakkını vermeye çalışan bir devlet memuruyum. Hukuk önünde en yakınımdakilere dair taviz vermeyecek kadar mesleğine bağlıyım."

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com