Savcı Seks Kasedinin İzinde

Savcı Seks Kasedinin İzinde
Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Odatv muhabiri İklim Bayraktar, Baykal'a yönelik iddialarına ilişkin tanık olarak bugün ifade verecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz'ün talebi üzerine "Deniz Baykal'a komplo' olayında tanık sıfatıyla ifade verecek. Öz'ün talebi üzerine bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Tekin'in tanık sıfatıyla ifadesini alacak. Ergenekon soruşturması kapsamında Odatv'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan ve sonrasında serbest kalan Odatv Muhabiri İklim Bayraktar, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile ilgili taciz iddialarında bulunmuştu.

Bayraktar, konuyu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile paylaştığını anlatmış, Baykal ise "bir komploya maruz bırakılmak istendiğini' savunmuştu. Bu iddialar üzerine konuya ilişkin inceleme başlatan Savcı Öz, Deniz Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin'in ifadelerinin alınmasını Ankara Cumhuriyet Savcılığı'ndan talep etmişti. Tekin, bu kapsamda bugün ifade verecek. "Mağdur" sıfatıyla adliyeye çağırılan Baykal, ifade vermeyeceğini açıklamış, Kılıçdaroğlu ise kendisine herhangi bir tebligat gelmediğini söylemişti. Bayraktar, ifadesinde, "Görüşmede geçen konuyu CHP'de görevli Gürsel Tekin ile paylaşmamdan sonra Soner Yalçın beni aradı. Gürsel Tekin konuyu Soner Yalçın'a anlatmış. Soner Yalçın bana bu olayın ne olduğunu sordu. Ben de kendisine konuyu anlattım" demişti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com