Savcıdan büyük operasyon

Savcıdan büyük operasyon
HSYK kararnamesi ile İstanbul'dan Edirne'ye gönderilen savcıdan büyük operasyon!
Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı, 10 aya yakın bir süredir beri yürüttüğü büyük bir soruşturma kapsamında sabah operasyon düğmesine bastı. Soruşturmanın içerisinde yüksek yargı üyeleri, savcılar ve bazı işadamlarının yer aldığı öğrenildi. Bir numaralı şüpheli ise Buca Cezaevi'nin eski Müdürü Hakkı S.
 
İstanbul Mali Şube ekipleri bu sabah saat 06.00 dolayında şüpheli listesindeki kişilerin ev ve işyerlerinde arama yaptı. Arama işlemleri tamamlanan şüphelilerin Emniyet’e götürüldüğü öğrenildi. Soruşturma kapsamında yer alan isimler arasında eski cezaevi müdürü, savcı ve bazı işadamları bulunuyor.
 
Yüksek yargı üyelerinin de içinde olduğu öne sürülen soruşturmanın bir numaralı şüphelisinin eski Buca Cazaevi Müdürü Hakkı S. olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan isimlerden birinin Atalay B. T. olduğu iddia ediliyor.
 
SÜREÇ 10 AY KADAR ÖNCE BAŞLADI
 
Büyükçekmece Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kemal Gül’ün yürüttüğü soruşturmanın başlangıcı geçtiğimiz yıl ekim ayında dayanıyor. Sayıları 50’yi bulan şüphelilerin Hakkı S.’nın talimatları doğrultusunda hareket ettikleri öne sürüldü.
 
Suç örgütünün temel faaliyetlerini, yargıda hakim savcı değişikliklerini sağlama, Danıştay’a giden şirket dosyalarını lehte kapatma, hayali ihracat, kaçakçılık benzeri davalar nedeni ile tutuklanan isimlerin rüşvet karşılığı serbest bırakılmalarını sağlama gibi bir dizi işlemi barındırdığı öğrenildi.
 
BULUŞMA YERLERİ İKİ AYRI OTEL
 
Şüpheli Hakkı S. ve bazı işadamlarının görüşmelerini Ankara ve İstanbul’daki iki otelde yaptıkları belirlendi. İstanbul’daki görüşmelerin adresi konumundaki otelde yapılan buluşmaların gün gün takip edildiği anlaşıldı.
 
Söz konusu soruşturma kapsamında İstanbul'da görev yapan bir savcının da suç örgütü ile yakın ilişki içinde olduğu öne sürüldü.
 
BİR NUMARA ESKİ CEZAEVİ MÜDÜRÜ
 
Bu sabah başlatılan operasyonda bir numaralı şüpheli olarak adı geçen Hakkı S., 1990'lı yılları başında Buca Cezaevi Müdürü olarak görev yaptı. Hakkı S. 1997 yılında da komisyon karşılığında sahte fatura satmak suçundan tutuklanan kişilerin serbest bırakılmasına aracılık ettiği gerekçesi ile rüşvet alırken aldığı esnada yakalanmıştı.
 
SAVCI GÜL EDİRNE'YE GÖNDERİLDİ
 
Bu sabah başlayan operasyonu soruşturma savcısı Mustafa Kemal Gül, HSYK'nın geçtiğimiz hafta açıkladığı yaz kararnamesi kapsamında Edirne Savcısı olarak görevlendirilmişti. Sekiz yıla yakın bir süreden beri Büyükçekmece Adliyesi'nde görev yapan Savcı Gül, kaçakçılık ve hayali ihracat soruşturmalarını yürüttü. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com