Savcı'dan emre uymayan polislere suç duyurusu

Savcı'dan emre uymayan polislere suç duyurusu
3. dalga operasyonunda savcının gözaltı ve yakalama kararlarını uygulamayarak operasyonu gerçekleştirmeyen polislere Savcı Baytekin tarafından suç duyurusunda bulunulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İtfaiye Daire Başkanlığı ve diğer bazı birimlerine yönelik ihaleye fesat karıştırma, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda polis, gözaltı kararlarını uygulamadı. Savcı Baytekin’in polisler hakkında suç duyurusunda bulunacak.

İtfaiye Daire Başkanlığı başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bazı birimleri ile bazı ilçe belediyelerine yönelik başlatılan ihaleye fesat karıştırma, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında savcının verdiği gözaltı kararları İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulanmadı. Bunun üzerine savcı durumu yazılı olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirerek gereğinin yapılmasını istedi.

17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarının ardından memur suçlarına bakan savcı İbrahim Baytekin’in yeni bir yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başlattı. Zekeriya Öz’ün Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne atanmasının ardından yerine atanan Başsavcı Vekili Ali Cengiz Hacıosmanoğlu’na konu hakkında önceki gün bilgi veren Savcı Baytekin, operasyon için İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçti. Savcı önceki gün akşam saatlerinde soruşturma kapsamında gözaltına alınmasını istediği kişilerin listesini İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdi. Saat 03.00 sıralarında Organize Suçlar Şubesi ekipleri operasyon için hazırlıklarını başlattı. Ancak iddiaya göre gelen emir üzerine ekipler operasyonu iptal etti. Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin Savcı Baytekin ile görüşüp, gözaltı kararlarının gerekçesini sordukları, savcının bilgi vermeyi reddetmesi, talebinin yerine getirilmesini söylemesi üzerine polisin operasyonu iptal ettiği öne sürüldü. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com