“Savcılar, Akit gazetesini neden görmüyor?”

“Savcılar, Akit gazetesini neden görmüyor?”
Radikal gazetesi yazarı Orhan Kemal Cengiz, Akit gazetesinin nefret dolu ve hedef gösteren haberlerinin eleştirerek savcıları göreve çağırdı.

“Savcılar neden bu sözlere kulaklarını tıkıyor?” diye soran Orhan Kemal Cengiz şunları yazdı:
 
“Savcılar, Akit gazetesi ve onun internet sitesinden ortalığa saçılan nefret sözlerine kulaklarını tıkıyorlar.
 
Akit gazetesi hiç durmadan etrafa nefret saçmaya devam ediyor. Mütemadiyen yazarları, aydınları, öğretim üyelerini hedef gösteriyorlar. Niye dursunlar ki? Kendi muhitlerinden ciddi bir kınamayla karşılaşmıyorlar. Hükümet ve iktidar çevrelerinde bir akreditasyon problemleri yok. Savcılar, bu gazete ve onun internet sitesinden ortalığa saçılan nefret sözlerine kulaklarını tıkıyorlar.
 
Bazen de insanı, birisini eleştirdiğine pişman ediyorlar. Örneğin yurtdışındaki bir gazetede yazdığı yazı nedeniyle Ece Temelkuran’ı eleştirdiğim gün, Akit’in internet sitesinin Temelkuran’a çok çirkin bir şekilde saldırdığını gördüm. Hiç ilgisi olmadığı halde, Temelkuran’ın barda çekilmiş bir fotoğrafını kullanmışlardı. Bu kadar dindar geçinmelerine rağmen Deniz Baykal’ın mahrem görüntüleri ilk kez onların web sitelerinde yayımlandı. Bütün bu pespayeliğin muhafazakâr kesimlerce büyük bir tepkiyle karşılanmaması beni hayret içinde bırakıyor.
 
Dün bir arkadaşım, Akit’in son marifetlerine ilişkin bir haber gönderdi. Bu defa da Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden iki öğretim üyesini hedef göstermişler. Habervaktim hedefe aldığı öğretim üyesinin bir panelde Ertuğrul Kürkçü’yle birlikte çekilmiş fotoğrafını yayımlamış. Sanki bir milletvekiliyle yan yana oturmak bir suçmuş gibi...
 
Başlığı da “Bu nasıl hoca?” diye atmışlar. Asıl, demokratik bir ülkede adama “Sen gazete misin yoksa nefret bülteni mi?” diye sorarlar. Yanlış soruların sorulduğu bu ülkede hiçbir şekilde doğru cevaplar alınamıyor maalesef…” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın: http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1115286&Yazar=ORHAN-KEMAL-CENGIZ&CategoryID=99

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com