Savcılar değişince 'Şehzade' gaza geldi: "İfade vermeye hazırım"

Savcılar değişince 'Şehzade' gaza geldi: "İfade vermeye hazırım"
Bilal Erdoğan’ın avukatı ’Müvekkilimin ikameti sabittir. Bildirim üzerine ifadeye gitmek için hazırdır’ dedi.

Necmettin Bilal Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, ''Müvekkilim sabit ikamet sahibi olup, savcılık makamlarınca yapılacak bir bildirim üzerine ifadeye gitmek için hazır olduğumuzu kamuoyuna arz ederiz'' dedi.
 
Özel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca 25 Aralık'taki soruşturma kapsamında müvekkili Bilal Erdoğan hakkında ellerine ulaşan herhangi bir çağrı kağıdının bulunmadığını bildirdi.
 
"HERHANGİ BİR ÇAĞRI KAĞIDI BİZE ULAŞMADI"

Bu dosya veya başka bir dosyadan müvekkili hakkında yakalama ve gözaltı gibi hiçbir kararın da olmadığını belirten avukat Özel, şunları söyledi:

''Bugün Meclis'te yaşananlar ve bir kısım medyada yer alan müvekkilim hakkındaki haberler, hukuki temele sahip olmayıp tamamen siyasi amaç güden açıklamalardır. Müvekkilim sabit ikamet sahibi olup, savcılık makamlarınca yapılacak bir bildirim üzerine ifadeye gitmek için hazır olduğumuzu kamuoyuna arz ederiz.''

SAVCI DEĞİŞTİRİLDİ

Bilal Erdoğan hakkındaki soruşturmayı yürüten Muammer Akkaş görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.
 


İşte Bilal Erdoğan'ın avukatının müvekkiline ulaşmadığını söylediği ve AKP Milletvekili Bülent Ertan'ın "Bilal Erdoğan hakkında bir gözaltı kararı veya ifade çağrısı yoktur. Böyle bir şey yokken var diyen şerefsizdir" dediği ifade çağrı kağıdı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com