Savcılıktan Skandal! Ölü Kadını İfadeye Çağırdılar

Savcılıktan Skandal! Ölü Kadını İfadeye Çağırdılar
Yıldız, 'tehdit şikayetinde bulunduğu' kızının eski sevgilisi tarafından öldürüldü. Savcılık skandala imza attı ve ölü kadını ifadeye çağırdı..

"Geliyorum" diyen cinayet sonucu öldürülen kadının davası, skandala aralandı. Savcı, öldürülen kadını duruşmaya çağırdı ve "Gelmezse zorla getiririz" kararı aldı. Skandala götüren süreç Ankara'da yaşandı. 16. İcra Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Nejla Yıldız (40) ve kızı Duygu (19) huzursuz günler geçiriyordu. Çünkü genç kızın ayrıldığı erkek arkadaşı Gazi Baltacı (22) evlerine, gelip, olay çıkarıyor ve ölümle tehdit ediyordu.

CİNAYET DAVASI HALA AÇILMADI
Tehditlere dayanamayan anne-kız, 17 Ekim 2010'da savcılığa başvurup, "Öldürüleceğiz" dedi. Ama bu şikayet faciayı önleyemedi. Nejla Yıldız, 20 Ekim 2010'da, otobüs durağında beklerken Baltacı tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, savcı Baltacı'yı "akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için" Adli Tıp'a sevketti, öldürülen Yıldız ile ilgili ise skandala imza attı. Savcılık, Nejla Yıldız ile kızının, "cinayetten önce tehdit edilmesiyle ilgili davayı" yeni açtı. Skandal bununla bitmedi. Savcılığın zanlı Gazi Baltacı hakkında "tehdit" suçundan açtığı davada, yıllarca savcılıkla aynı binada çalışmış olan ve artık hayatta olmayan Nejla Yıldız ifadeye çağrıldı. Hatta gelmemesi halinde zorla getirtileceği bildirildi. Bir skandal da mahkemenin belirlediği duruşma tarihiyle ilgili gerçekleşti. Mahkeme, "ilk duruşmanın 20 Aralık 2011'de görülmesine" karar verdi. Hala açılmayan cinayet davasının ne zaman açılacağı ise Adli Tıp Kurumu'ndan raporun gelmesine bağlı olacak.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com