Savcının ölümüyle ilgili şok iddia

Savcının ölümüyle ilgili şok iddia
Sözcü gazetesi yazarlarından Saygı Öztürk bugünkü köşesinde savcının ölümüyle ilgili bir iddia ortaya attı.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 5 Şubat'ta silahlı saldırıya uğrayan Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç, tedavi gördüğü GATA yoğun bakım ünitesinde bu sabah saat 07.10 sıralarında yaşamını yitirdi.

Sözcü gazetesi yazarlarından Saygı Öztürk bugünkü köşesinde savcının ölümüyle ilgili bir iddia ortaya attı. Öztürk'ün iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Öztürk, yazısında "O savcı siyasi bağlantılı kaçakçılığı araştırıyordu" dedi.

İşte Gazeteci-Yazar Saygı Öztürk'ün köşesinden bazı satır başları:

Cumhuriyet Savcılığı zor meslektir. Her bölgenin sorunları ayrıdır. Kimi yerlerde yolsuzluk, hırsızlık, kimi yerlerde kaçakçılık, terör öne çıkar. Soruşturmanın üzerine kararlı bir biçimde giderken birden size “dur” denilir. Durmazsanız, başınıza bir şeyler getirilir. Bazen tehdit edilir, bazen sokak ortasında kurşunlanırsınız.

Bazen yürüttüğünüz soruşturma elinizden alınır. Hiçbir şikayet yokken birden baktığınız soruşturma konuları değiştirilir. Üzülürsünüz, kırılırsınız ve içinize atarsınız. Bunun örneğini uzakta değil, Ankara Adliyesinde bile bulabilirsiniz…

Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesi “sıkıntılı” bir ilçe olarak bilinir. Terör örgütüyle bağlantılı olanların sıkça gösteri yaptıkları, eylem alanı olarak seçtikleri bu ilçemiz, aynı zamanda kaçakçılık ve gümrük yolsuzluklarıyla da gündeme gelir. C.Savcıları, Emniyet’le, Jandarmayla sıkı işbirliği içindedir. Ancak, görüyoruz ki, Ağrı Emniyet’i, C.Savcısını korumuyor ve böyle üzücü bir olayın meydana gelmesini de engelleyemiyor.

Devlet, onu C.Savcısı olarak görev yaptığı Doğubeyazıt’ta korumadı ya da koruyamadı ama maşallah hastanede çok iyi koruyor. Yoğun bakım odasının önünde “suikasta kurban gider” düşüncesiyle olsa gerek polis nöbet tutuyordu. Doğubeyazıt Başsavcısı İbrahim Ethem Tatar da, meslektaşını bu zor günlerinde yalnız bırakmamak için Ankara’ya geldi. Doğubeyazıt adliyesinde savcı için dua edenler de çok…

Doğubeyazıt C.Savcısı Hakan Kılıç, önemli bir kaçakçılık olayının üzerine gidiyordu. Bu olayın içinde bazı siyasilerin de olduğu öne sürülüyordu. Yani, tetikçilerin arkasında önemli bazı güçlerin olduğu ortadadır. Yani, birilerinin oyunu bozulacaktı. O yarım kalan soruşturma bir an önce aydınlatılmalı. Ağrı Valisi Ali Yerlikaya da, ilinde C.Savcısının kurşunlanması olayının neden önlenemediğini açıklamalı…Saldırıyla ilgili gözaltına alınan 3 kişi serbest bırakıldığını da eklemiş olalım.

Yazar, köşesinde cezaevlerinde tutulan önemli isimleri de hatırlattı...

Cezaevlerinde, tek kişilik odalarda…

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbu
ğ, yanına bir kişinin verilmesi yönünde istemi olmasına karşın üç kişilik odada tek başına tutuluyor. Ancak, Cezaevi yönetimi İlker Paşa hakkında çok titiz davranıyor, silah arkadaşları da olsa yanına herhangi bir kişiyi vermeyi göze alamıyor.

Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 3 kişilik odada tek kalırken, eski Birinci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon ise 21 kişilik odada tek başına tutuluyor.

Cezaevi yönetimi, kimin kiminle kalacağı yönünde hassas davranıyor. Ancak, şu anda Silivri cezaevinde 17 kişinin tek kişilik odalarda tutulduğunu öğreniyorum. Yani sorun, tek kişyilik odalarda tutulan herkesin sorunu…

CHP’den milletvekili seçilen gazeteci Mustafa Balbay ile gazeteci Tuncay Özkan’ı cezaevi yönetimi tam 347 gün önce birbirinden ayırdı. Şimdi onlar da tek kişilik odalarda tutuluyor. Balbay ve Özkan aynı odada kalmak istiyor, ancak yönetim onların birlikte kalmalarına “sakıncalı” görüyor olacak ki, bir araya getirmiyor. (NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com