‘Sav’la görüşebilirim’

‘Sav’la görüşebilirim’
Tüzük kurultayı öncesi CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile görüşen CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Önder Sav ile görüşebileceği mesajını vererek, “Görüşmemekte engel yok, görüşürüm. 4 yıl birlikte çalıştık. Öyle bir ihtiyaç varsa görüşürüm

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, parti genel merkezinde bazı basın mensuplarıyla sohbet etti.
MİT Kanunu’nda değişiklik öngören düzenlemeyi eleştiren Matkap, kişiye özgü yasal düzenlemenin olmayacağını söyledi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yasayı jet hızıyla onaylamasını da eleştiren Matkap, “Cumhurbaşkanı makamının boşluğu bir kez daha görüldü. ‘Noter’ konusundaki eleştiriler bir kez daha haklılık kazandı. Anayasa Mahkemesi’nden bu düzenlemenin döneceğini tahmin ediyorum" dedi.

CHP’li CHP’liye hançerlemez

Bir basın mensubunun, “27 Şubat’ta yapılacak kurultayın delegeler dışında kapatılmasına yönelik bir düşünce olduğu ifade ediliyor, ne diyorsunuz?” sorusuna Matkap, basında çıkan bazı haberleri ve iddiaları hatırlatarak, “CHP’lilerin bir kısmı '26 Şubat’ta yapılacak birinci kurultaya katılmayacak, böyle bir kampanya var, böyle bir telkin var'. Bu konuda düşüncem şöyle, hiçbir CHP’li CHP’yi arkadan hançerlemez. Her zaman partisine sahip çıkar 26’sında da 27’sinde de. Bütün delege arkadaşlarımın aynı heyecanla iki kurultayda yer almasını bekliyorum, umut ediyorum. Şu an CHP içinde bünyesinde kimi kırılganlıklar, kimi öfkeler var ama CHP’de bu tür sorunlar konusunda kol kırılır yen içerisinde kalır özdeyişini en çok söyleyen Önder Bey’dir (Önder Sav). Onun için CHP’lilerin 26’sında da 27’sindeki kurultayda da büyük heyecan yaşanacaktır" dedi.

27 Şubat’ta yapılacak kurultayı basın mensuplarının izleyip izlemeyeceği yönündeki soruya da Matkap, “Biz bunu konuşmadık. Kapanır kapanmaz konusunu kendi aramızda konuşmuş değiliz ama seyircisiz olması şart, orası seyirci kaldırmaz” diye konuştu.
“Önder Bey ile görüşecek misiniz?” sorusuna da Matkap, “Hiç görüşmemekte engel yok, görüşürüm. 4 yıl birlikte çalıştık” dedi.
“Randevu var mı?” sorusuna ise Matkap, “Hayır yok şu an, öyle bir ihtiyaç varsa görüşürüm. CHP’de kimsenin kimseden fazlası yok” karşılığını verdi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com