Savunma Sanayi Heyeti’nden Osb’de İnceleme

Savunma Sanayi Heyeti’nden Osb’de İnceleme
Milli Savunma Bakanlığı’nın savunma sanayinde yerli üretime dönüşüm programı çalışmaları doğrultusunda Çorum’a gelen Savunma Sanayi Müsteşarlığı heyeti Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu

ÇORUM - Milli Savunma Bakanlığı’nın savunma sanayinde yerli üretime dönüşüm programı çalışmaları doğrultusunda Çorum’a gelen Savunma Sanayi Müsteşarlığı heyeti Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı Sanayileşme Daire Başkanı Bilal Aktaş’ın başkanlığındaki heyet Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal ile birlikte Ankara yolu üzerindeki Çağıl Makine A.Ş, Uğur Grup ve Yetsan A.Ş’nin tesisleri ile Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Duduoğlu Çelik Döküm, Yağmaksan, Erdemli Makine ve Taç Makine’nin tesislerini ziyaret etti.

Ziyaretlerde firma yetkililerinden başta üretim olmak üzere hammadde, satış, pazarlama ve projelerle ilgili bilgiler alan savunma sanayi heyeti, her tesisten ayrıntılı notlar alıp, fotoğraflar çekmişlerdir.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı Sanayileşme Daire Başkanı Bilal Aktaş, Çorum’un savunma sanayine yönelik duyduğu heyecanı anlayışla karşıladıklarını ifade ederek, sanayi tesislerine yaptıkları ziyaretlerde, Çorum’un sanayileşmesini yerinde gördüklerini belirtti.

Savunma sanayi heyeti olarak Çorum’daki programın verimli geçtiğine inandığını dile getiren Aktaş, ‘‘Sanayi tesislerine yaptığımız ziyaretlerde Çorum’un sanayileşmesini yerinde gördük. Çorum sanayisin makine sektörü oldukça gelişmiş bir konumda. Savunma sanayi için firmaların kendi ayakları üzerinde durabilmesi önemlidir. İhracata dayalı ve dış ticaret hacmi örnek olan Çorum’daki firmaların bu noktada iyi bir konumda olduğunu gördük. Teknik gezimiz kapsamında yaptığımız incelemeleri rapor haline getirerek bakanlığa sunacağız. Daha sonra süreç kendiliğinden işleyecektir’’ dedi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com