Sayfayı anonim sandık ondan hack'ledik

Sayfayı anonim sandık ondan hack'ledik
AKP'ye 30 Mart için hazırladığı seçim şarkısının telifsiz alındığı iddialarıyla dikkat çeken Uğur Işılak'ın Facebook sayfası hacker'larca hack'lendi.

Işılak siber saldırı sonrası yaptığı açıklamada hack'leyenlerin kim olduğunu oturdukları evlerine kadar bildiğini ve gerekenin bugün yapılacağını kaydetti.

'Cengiz Han Marşı' olarak da bilinen Dombra'yı seçim şarkısı olarak hazırlayan Uğur Işılak, Kazakistanlı sanatçı Arslanbek Sultanbekov tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Şarkının tamamen kendisine ait olduğunu dile getiren Sultanbekov, eserinin izinsiz kullanıldığını söylemiş, Işılak ise bu parçanın 500 yıllık bir eser olduğunu ve bestenin anonim olduğunu sandığı savunmasını yapmıştı.

Bu olaylar üzerine haftasonu Işılak'ın Facebook hesabına siber saldırı düzenlendi. Saldırı sonrasında hacker'lar, "Biz bu sayfayı anonim sanıyorduk. Ondan hack'ledik" yazdı.

Işılak, 778 bin takipçisi bulunan sayfasıyla ilgili CNN Türk'te yaptığı açıklamada şu sözleri kaydetti: "Özellikle hafta sonu yapmışlar resmi işlemler başlatılamasın ve tekrar alınamasın diye. Bu işin püf noktası. Şu anda siteyi hackleyenlerin oturduğu yere kadar her şey biliniyor, takip altında. Kimlerin yaptığı biliniyor. El mi yaman bey mi yaman. Uğur Işılak resmi sitesinin yarın kimlerin elinde olduğunu, kimlerin elinden alındığını herkes görecek. Hukuki işlem başlıyor. Bundan sonra sosyal medyayı kendi çöplüğü gibi görüp at oynatanlara bu da ders olacak. Bunun gibi hakaret eden hackleme girişiminde bulunanların her biri tek tek cezasını alacak." (UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com