"Sayın Başbakan, ilkokul mezunu öğrenci değilsin"

"Sayın Başbakan, ilkokul mezunu öğrenci değilsin"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Şubat sürecine ilişkin CHP'yi dik durmakmakla eleştirmesi üzerine, "Sayın Başbakan'a hatırlatmak isterim. Sen koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanısın. İlkokul mezunu öğrenci de

CHP'nin düzenlediği, "Değişen Mevsimler: Arap Halklarının Demokrasi ve Özgürlüğe Yürüyüşü" başlıklı konferansın sonunda Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, bugün MÜSİAD'da konuşan Başbakan Erdoğan'ın 28 Şubat sürecinde, partisini dik durmadığı yönünde eleştirdiğinin hatırlatılması üzerine, şu karşılığı verdi:

"Çocukça şeyler. Biz neyle uğraşıyoruz. Başbakan ne ile uğraşıyor. Allah akıl fikir versin. Yani başka uğraşacak birşey yok mu? Gerçekten üzülüyorum. Gerçekten üzüntü duyuyorum. Bütün Arap ülkelerinden çok önemli isimleri çağırmışız. Nobel ödülü alan isimleri çağırmışız. Gelmişler burada Arap Baharı'nın demokrasiye özgürlüğünü tartışıyorlar. Sayın Başbakan ise 'yok 12 Eylül'de şunu yaptı', '28 Şubat'ta şu oldu.' Bunlar çocukça şeyler. Bunları bırakmak lazım."

"BİR ŞEYDE İDDİA EDERSEM, KAPI GİBİ BELGESİNİ ORTAYA KOYARIM"

Başbakan'a bir hatırlatma yapmak istediğini de belirten Kılıçdaroğlu, "Sayın Başbakana hatırlatmak isterim. Sen koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanısın. İlkokul mezunu bir öğrenci değilsin. Kişisel çıkarlarla uğraşacak şeyler yapmamalısın. Bunlar doğru değil. Bir Başbakana yakışmaz. Daha tepeden bakmalısın. Daha ciddi bakmalısın. 'O onu söyledi, 'bu bunu söyledi.' O zaman bıraksın başbakanlığı, git mahallede bak bakalım millet ne konuşuyor. Dinlersin o zaman onu.

Gerçekten bir Başbakana yakışmayacak şeyler. Ben bunları söylemek istemiyorum ama bir Başbakan bunu söylerse, benim faklı birşey söylemem gerekiyor. Onun için kendisine yakışanı yapıyordur belki. Beni aşan şeyler. Ben dedikodu yapmak, üretmek istemem. Benim dedikodu ile işim yok. Ben birşeyde iddia edersem çıkarım, kapı gibi belgesini koyarım ve ondan sonra beklerim"
açıklamasında bulundu. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com