'Sayın Başbakan lütfen tahammül gösterin'

'Sayın Başbakan lütfen tahammül gösterin'
Tiyatro sanatçısı Levent Kırca, CNN Türk'te yayınlanan Aykırı Sorular'da Enver Aysever'in sorularını yanıtladı.

Ünlü güldürü ustası Levent Kırca, Başbakan Erdoğan'ın davetini neden reddettiğini açıkladı. Usta oyuncu Kırca, Başbakan'ın medya denetiminden şikayet ettiği açıklamalarında "Sürekli azarlanıyoruz, sadece azarlanmakla kalmıyor, insanların üstüne panzer sürülüyor, insanlar yerlerde sürükleniyor" dedi.
 
HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN...

 
"BAŞBAKAN'IN AZARLAMASINDAN ÇEKİNİYORUM"

Kırca, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi de dahil sanatçılara yönelik davetine neden katılmadığını açıkladı. Başbakan'ın "açılım" politikalarına sıcak bakmadığını belirten Kırca, düşüncelerini kendisine direk söylemesi halinde Başbakan tarafından azarlanmaktan çekindiğini ifade etti.
 
Enver Aysever'in "Siz sanatçılarla diyalog konusunda yumuşatıcı olamaz mıydınız?" sorusunu ısrarla sormasına karşı "Hadi bir görüşme ayarla, ama beni azarlarsa kafayı ona koyamam, sana koyarım" diyerek esprili şekilde yanıt verdi.Levent Kırca sözlerine şu şekilde devam etti "Şimdi sen ona bişey söylüyorsun o bağırıyor, heryerde bağırıyor. Ben ne zaman televizyon kanalını açsam Başbakan'ın gözleri yuvarlarından fırlamış bi şekilde böyle kaşlarının altından bakıyor. Böyle parmaklarını kameralara soka soka herkesi azarlıyor, emekli paşaları azarlıyor, öğretmenleri azarlıyor, halkı azarlıyor al ananı git diyor, sen kimsin diyor. Bir toplumda Başbakan'la karşı karşıya durup konuşmaya kalksan kim bilir sana ne yapacak.'dedi

Kırca 'Türkiye'de artık insanların kafasına vuruluyor, üzerine panzer sürülüyor, su sıkılıyor. Birde Başbakanın azarladığını herkes azarlayıp dövüyor.' diye sözlerine devam etti.

Levent Kırca Başbakanla yüz yüze gelmesi halinde başbakana 'Dünya görüşünüz ne olursa olsun Türkiye'yi biryerden biryere götürüyorsunuz, ben bunu tasvip etmiyorum sizinle aynı görüşte değilim ama ben bir mizah programı yapıyorum eleştirilmeye sizde tahammül gösterin ve ben sizin yerinizde olsam 'ya Levent yap programını beni de eleştir, sen zamanında Tansu Çiller'ide eleştirdin, Turgut Özal'ıda eleştirdin, beni de oyna kardeşim' dese puan kazanır derim.'dedi
 
TRT'den kendisine teklif gelmesi halinde kabul edeceğini söyleyen Levent Kırca, yine de buna ihtimal vermediğini söyledi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com