Sayın Öcalan'a 5 Ay Hapis!

Sayın Öcalan'a 5 Ay Hapis!
Bölücübaşı Abdullah Öcalan'dan 'Sayın' diyerek söz eden DTP'li Siirt eski İl Başkanı'na 5 ay hapis cezası..

Kapatılan DTP'nin Siirt eski İl Başkanı Abdurrahman Taşçı, yaptığı konuşmada bölücübaşı Abdullah Öcalan'dan ‘Sayın’ diyerek söz ettiği gerekçesiyle 5 ay 10 gün hapis cezası verildi. Taşçı, tutuklandı.

Kapatılan DTP'nin Siirt eski İl Başkanı Abdurrahman Taşçı, 2008 yılında yaptığı bir konuşmada terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ddan ‘Sayın’ diyerek söz ettiği gerekçesiyle hakkında Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde ‘suç ve suçluyu övme’ suçundan dava açıldı. Taşçı, dünkü katılmadığı duruşmada 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılırken akşam saatlerinde Siirt'te yakalanarak cezaevine konuldu.
Siirt Bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak, Taşçı'nın tutuklanmasına ilişkin bugün açıklama yaparak tepki gösterdi. Taşçı'nın ‘Sayın’ kelimesi nedeniyle ceza alınmasını üzüntüyle karşıladığını belirten Sadak, şöyle dedi:

“Bir an önce Terörle Mücadele Yasası'nın değişmesi gerekir. Sayın Başbakan Erdoğan demokratik açılımdan bahsederken eski arkadaşlarımız yok pahasına tutuklanarak cezaevine konuluyor. Abdurahman Taşçı ile yıllar öncesi partimize çalışmıştık. Şimdi kendisini işadamlığı yapmaktadır. Bana göre Taşçı'ya verilen bu karar bir yüz karasıdır. Sayın Başkaban, açılımdan, dönüşümden bahsediyor; bunlar hiç kimseye inandırıcı gelmiyor. Referandum öncesi söylediğim gibi, Terörle Mücadele Yasası'nın bir an önce değişmesi gerekir. Bu yasanın değişmesi, yapılan ateşkese bir kabullülük de olabilir.”


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com