SBS'de son dakika değişikliği

SBS'de son dakika değişikliği
Daha önce 21 Temmuz olarak açıklanan tercihler, 29 Temmuz Pazartesi gününe uzatıldı.

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre tercih başvuru süresi, 21 Temmuz’dan 29 Temmuz Pazartesi’ne uzatıldı.

SBS’de Fransızca ve Almanca testlerinde hatalı değerlendirme yapıldığı ortaya çıkınca, CHP sınavın iptali istemiyle dava açmıştı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2013 SBS’nin iptal edilmesi ve tercihlerle ilgili süreçte yürütmenin durdurulması talebiyle dava açmasıyla ilgili olarak, “Sorun 24 saat içerisinde çözümlendi. Orada bir sorun bizce yok. Madem böyle bir başvuru var, onun sonucunu bekleyelim. Ama tereddüde mahal yok” demişti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin twitterdan yaptığı açıklamada, veli ve öğrencilerden gelen talepler üzerine mağduriyet olmaması amacıyla SBS tercihlerinin 29 Temmuz’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Müsteşar Tekin şunları söyledi:

“Değerli arkadaşlar bilindiği üzere 2013 yılı yer değiştirme takviminde iller arası yer değiştirme başvurusu sonuçlarının ilanı için 21 Temmuz tarihi belirlenmişti. Bu durumda iller arası yer değiştirme talebinde bulunan ve çocuğu SBS tercihi yapacak öğretmenlerimizin bir mağduriyeti gündeme gelmiş ve konu ile ilgili olarak Sayın Bakanımıza yoğun talepler ulaşmıştır. Sınav ve yer değiştirme takviminde başkaca hiçbir mağduriyete yer vermeyecek bir biçimde SBS ile ilgili son başvuru tarihi 29 Temmuz 2013 tarihine uzatılmıştır.Bu durumda 26 Temmuz tarihinde iller arası yer değiştirme sonuçları açıklanan öğretmen arkadaşlarımız ve diğer bütün velilerimiz çocuklarının tercihlerini rahatlıkla yapabileceklerdir. Sonuçların bütün öğretmen arkadaşlarımız ve bütün veliler için hayırlı olmasını dilerim.” (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com