Schaeuble, Fransa Maliye Bakanı Sapin ile görüştü

Schaeuble, Fransa Maliye Bakanı Sapin ile görüştü
Almanya Maliye Bakanı Schaeuble: "Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Ukrayna'da

BERLİN (AA) - Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Ukrayna'da istikrarın sağlaması için öngördüğü programı desteklediklerini ve vakit kaybedilmeden uygulanmasını istediklerini söyledi. 

Schaeuble, görüşmenin ardından Fransa Maliye Bakanı Michel Sapin ile düzenlendiği basın toplantısında, Avrupa'yı ileriye götürmek için Almanya ve Fransa'nın birlikte çalışması gerektiğini belirtti.

Fransa'da yeni kurulan hükümette yer alan Sapin ile göreve gelmesi ardından ilk kez bir araya geldiklerini ifade eden Schaeuble, "Çok iyi bir ilk görüşme oldu. Almanya'nın güçlü bir Fransa’ya ihtiyacı var" ifadesini kullandı. Schaeuble, Almanya ile Fransa arasında yakın işbirliğini sürdürmeye kararlı olduklarını kaydetti.

Sapin ise Almanya ile işbirliğiini artırarak devam ettirmek istediklerini ifade ederek, "Görüşmede Fransız hükümetinin aldığı kararları ve bu kapsamda yarın Başbakan Manuel Valls'ın açıklayacağı 'Sorumluluk Paketi' hakkında da konuştuk" dedi.

Yeni siyasi programın önemli bir dönemde açıklanacağını kaydeden Sapin, Fransa'da güçlü rekabete ihtiyaç olduğunu, büyüme ve istihdam için vergi konusunda tedbirler almalarının gerekli olduğunu vurguladı.

"Taahhütleri karşılamak ve daha büyük ekonomik büyümeyi sağlamak bizi krizden çıkaracak yol" diyen Michel Sapin,  "Bunların ikisinin arasında denge sağlanırsa Fransa yeniden ekonomik saygınlığın yoluna dönebilir" ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin, "Almanya ve Fransa'nın Ukrayna'ya maddi yardım yapması öngörülüyor mu?" sorusuna Schaeuble, "Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Ukrayna'da istikrarın sağlaması için öngördüğü programı destekliyoruz ve vakit kaybedilmeden uygulanmasını istiyoruz. Bu bizim ortak pozisyonumuz olacak" cevabını verdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com