Schumacher hakkındaki son açıklama

Schumacher hakkındaki son açıklama
Fransız savcılığı, F1 pilotu Michael Schumacher'in Fransa Alpleri'nde kayak yaparken düşerek ağır yaralandığı kazayla ilgili soruşturma konusunda açıklama yaptı.

Michael Schumacher'in geçirdiği kazayla ilgili konuşan Savcı Patrick Quincy, Schumacher'in kayak takımında bir problem olmadığını belirtti. Savcı dengesini kaybederek düşen ünlü pilotun hızının, "soruşturmanın önemli bir parçası olmadığını" ifade ederken; pistin de Fransa standartlarına uygun olduğunu açıkladı.

Savcı Patrick Quincy'nin Albertville kasabasında düzenlediği basın toplantısından satır başları:

- Schumacher'ın tam olarak nerede düştüğü, pistten ne kadar uzakta olduğu ve hızını tam olarak bilebilmemiz için olay yerinden alınan görüntüleri kare kare incelememiz gerekiyor.

- Herhangi biri için yapacağımız soruşturma neyse, aynen onu yapıyoruz. Her kış sezonu neredeyse 50 kadar bu tür soruşturma yapıyoruz. Her soruşturmada elimizdeki tüm imkanları kullanıyoruz.

- Schumacher yaklaşık 2700 metre yükseklikteki pistin yakınında düşmüştür. Kaza, pistin dokuz metre dışında gerçekleşmiştir.

- Schumacher’in çok iyi bir kayakçı olduğu apaçık ortada. Ancak kayak takımlarından birinde yaşanan sorundan ötürü kendisi düşmüş ve başını kayaya çarpmıştır.

- Olay yerindeki görüntüler, kazanın nasıl gerçekleştiğiyle ilgili çok net bilgiler veriyor.

- Meribel tepesini çok iyi bilen uzmanlarımız var ve olayı en iyi şekilde inceliyorlar.

- Schumacher’ın kaskındaki kameranın görüntülerini izledik. Hızı konusunda uzmanlar bize daha ayrıntılı bilgi verecektir. Henüz hızını tam olarak söylememiz mümkün değil ancak çok iyi bir kayakçı için normal bir hız.

- Kayak konusunda biliyorsunuz Fransa’da birçok düzenleme var. Kasktan alınan görüntüler ve kazayla ilgili şimdiye kadar elde edilen bilgiler, kayak kurallarına tamamen uyulduğu şeklinde.

- Dağdaki koşulların incelenmesiyle özel olarak bir üniversite ilgileniyor. Schumacher’in kaskının durumu ve olayla ilgili ayrıntılar, onların incelemesinden sonra ortaya çıkacak.

- Michael Schumacher dengesini kaybetmiş ve bu yüzden düşmüştür. Düştüğü sırada pistin dışındaydı.

- Schumacher’ın kaskındaki görüntüleri tek tek inceleyeceğiz. Bu incelemenin sonunda kayakçının hızıyla ilgili daha kesin bilgilere ulaşacağız. Schumacher'ın düşme öncesinde hızını düşürmek için bazı hareketler yaptığı görülüyor. Ancak şunu özellikle eklemek istiyorum, hız bu kazanın oluşumunda bizim için öncelikli bir unsur değil.  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com