Seba: Her Şey Parayla Olmuyor

Seba: Her Şey Parayla Olmuyor
Süleyman Seba, CNBC-e'de yayınlanan Finans & Spor programına katılarak Gökay Mustafa Otyam'ın sorularını yanıtladı.

Beşiktaş'ın ve Türk futbolunun efsane başkanı Süleyman Seba, CNBC-e'de yayınlanan Spor & Cafe'ye konuk oldu. Gökay Mustafa Otyam'ın sorularını yanıtlayan Seba, önemli açıklamalarda bulundu.

Süleyman Seba'nın döneminde 24 kupa kazanan Beşiktaş'ın bugünü ve dünü hakkında konuşan efsane başkan, Anadolu takımlarının durumu ve futbolumuzun bugünü hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

SÜLEYMAN SEBA'NIN RÖPORTAJINDAN ÖNEMLİ SATIR BAŞLARI
"O imkansızlıklar içerisinde bir şeyler yapabildiysek, bir şeyler aktarabildiysek ne mutlu arkadaşlarıma ve bana."

"Uzaktan seyrediyorum, çünkü Beşiktaş kaybettiği zaman gönlüm el vermiyor, üzülüyorum. Ama tabii ki futbolda yenilmek de var yenmek de var."

"Geçmişi yüceltmek için söylemiyorum ama elimizden geldiği kadar çok çalıştık. Ben yaptım, sen yaptın da demek istemem. Ama o yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla elimizden geleni yaptık. Eserlerimiz de ortada."

"Her şey parayla olmuyor. Para olayına girmek istemiyorum ama bütün arkadaşlarımız ellerindeki imkanları vargücüyle kullandı, üçü beş yapmaya çalıştı. Ben başkanlığı bıraktığımda 7 milyon dolar ile bıraktım. Her şeyi de söyledim. Ama şimdi bu detaylara, para konularına girmek istemiyorum, bana yakışmaz."

"Ben bir devlet memuruyum, ben ve arkadaşlarım, hepimiz imkanlarımızı kullanabildiğimiz kadar kullandık."

"Alt yapı ne yazık ki bitti. Arkadaşlarımla seyrediyoruz, alt yapıda kimse yok. Eskiden alt yapı bizim profesyonel futbolcuların kaldığı yerde çalışırdı. Eskiden o şartlara göre nefis bir yer olan Fulya'da çalışırlardı. Hocalarının gayretleriyle filiz gibi yetiştiler. Ama şimdi ne yalan söyleyeyim, kimseyi tanımıyorum ve üzülüyorum. Rıza alt yapıdır. Feyyaz, Ali alt yapıdır. Çok fazla isim var böyle. Ama şimdi o canım yere bir şeyler düşündüler, ne yapacaklar bilmiyorum ama çöktü gitti."

"KIRGINLIĞIM DA YOK"
"Bir mesajım yok. Kırgınlığım da yok, kime kırılacağım. Ben kendi kendime düşünüyorum. O zamanki şartlarda bir takım sloganlar atıldı. Bu sadece bizde böyle değil. Ama bir takım şeyler yüzünden üzülüyorsunuz. Söyleyeceğim çok şey var ama konuşmak da istemiyorum."

"Ben artık köşeme çekildim. Kimseyle didişmek de istemiyorum. Sağlık olayım da var. Ama şu çok önemli, alt yapıya önem verilmesi şart."

"Bir kitap düşüncem vardı. Ama şimdi unutkanlıklarım da oluyor. Yapabilir miyim, yapamaz mıyım? iyice düşünerek öyle hareket edeceğim. Esasında söylenecek çok şeyler var. Ama dedikoducu olmak da istemiyorum."

"Yeni yönetimlerin düşünceleriyle, bizim düşüncelerimiz arasında dağlar kadar fark var. Futbol artık ekonomik bir olay oldu. Bir şey de diyemiyoruz. Para da geliyor. Ne borcu var, ne borcu yok ona da girmek istemiyorum. Ama bir borç olayına girildi."

"Ben ve arkadaşlarım, bir şeyler değil, çok şeyler yaptığımızın düşüncesindeyim."

"Beni sevmesin kimse, Beşiktaş'ı sevsin. Herkesin davranışı da ona göre olsun."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com