Şebnem Schaefer'ın kişilik haklarına 5 bin lira

Şebnem Schaefer'ın kişilik haklarına 5 bin lira
Özcan Deniz Hakkında 'biseksüel' imasında bulunduğu için 20 bin TL tazminat ödeyen Schaefer'a bu kez sevindirici haber geldi.

Şarkıcı Özcan Deniz hakkındaki ‘biseksüel’ iması nedeniyle 20 bin TL tazminat ödemeye mahkûm edilen Şebnem Schaefer’a bu kez iyi haber. Güzel manken kişilik haklarına saldırı gerekçesiyle dava açtığı Suna Akyıldız ve Şükran Kozalı’dan 5 bin lira tazminat kazandı

Ünlü manken, avukatı aracılığıyla yaklaşık 5 yıl önce mahkemeye sunduğu dilekçesinde gazeteci Suna Akyıldız’ın bir röportajında Şükran Kozalı adlı konuğuyla birlikte kişilik haklarına saldırdığını belirterek dava açmıştı. Akyıldız’ın “Bu masaj olayının bakire kızlara uygulandığını söylediniz, Şebnem Schaefer da bekâretiyle övünüyor. Siz onun durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” diye sorması ve konuğu Şükran Kozalı’nın da “Onun zambak yağına ihtiyacı var, masaj yaptırsın. Bastırılmış bir cinselliği var. Yardım edilmeli” demesi üzerine çılgına dönen Schaefer, soluğu mahkemede almıştı. O dönemde çocuklara yönelik bir program yaptığını ve örnek davranışlar sergilemeye çalıştığını belirten Schaefer, dava konusu ifadelerle kariyerinin zedelendiğini belirterek 50 bin TL manevi tazminat talebinde bulundu.

MAHKEME KARARI ONADI

Davalılar yanıt dilekçesinde kullanılan sözlerin hakaret içermediğini dile getirdi. Mahkeme, 2009 yılında davanın reddine karar verdi. Ancak ünlü manken verilen bu kararı temyiz etti. Yargıtay, verilen bu kararı bozunca dosyayı yeniden ele alan İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi, davalıların 5 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti. Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, geçtiğimiz günlerde yerel mahkemenin kararını yerinde bularak onadı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com