Sebze ve meyveler şifa kaynağı...

Sebze ve meyveler şifa kaynağı...
Bazı sebze ve meyvelerin kanser tedavisinde etkili olduğu ve yapılan uygulamalarda olumlu sonuçların alındığı belirtildi.


Fransa'daki Uluslararası Kanser Araştırmaları Enstitüsü yaptığı araştırmalar neticesinde bazı sebze ve meyvelerle yapılan diyetin, belli kanser türlerine karşı etkili olduğunu ispatladı.
Buna göre; her sebze ve meyve belli bir kanser türünü önlüyor ve her öğün, sebze ve meyve ağırlıklı beslenenler, kansere yakalanma riskini yarıyarıya azaltıyor.
Uzmanlar, çoğu sebzenin çiğ ya da turfanda yenmesinin kansere karşı daha etkili olduğu görüşünde birleşiyor. Sebze ve meyvelerin yararının sırrı henüz tam olarak tespit edilememekle birlikte, bazılarının belli kanser türlerine karşı etkili oldukları laboratuvar deneylerinde kesinleşti.

BİLİNÇSİZ BESLENME KANSER NEDENİ
Verilere göre kanser vakalarının üçte biri bilinçsiz beslenme sonucu ortaya çıkıyor.
15 yıldır besinlerin koruyucu etkisi üzerinde bilimadamları tarafından yapılan araştırmaları değerlendiren Fransız Profesör Elio Riboli, yüzlerce besin türü arasından sadece 20'sinin yararının saptanabildiğini ve diğer sebzeler üzerinde de çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
Özellikle meyve, sebze, soğan ve ceviz türü besinler içerdikleri maddelerle kansere zemin hazırlayan zehirli maddelerin vücuttan atılmasını sağlıyor. Lifli besinlerin sindirim sisteminde ortaya çıkan kanser türlerine karşı etkili olduğu, E ve C vitamini içeren besinlerin kanser üzerindeki etkisinin diğer vitaminlere göre fazla olduğu ifade edildi.

BROKOLİDEN DOMATESE, SARMISAKTAN SOYAYA ŞİFALI BİTKİLER
Yapılan araştırmaya göre, Brokolinin; bağırsak ve göğüs kanserine iyi geldiği ve özellikle olgunlaşmamış turfandaki halinin çok yararlı olduğu belirtildi.
Domatesin; prostat ve akciğer kanserine iyi geldiğinin belirtildiği araştırmada, güçlü etkinin sağlanabilmesi için günde 10-15 tane yemenin gerekli olduğu vurgulandı.
Kepekli ekmeğin bağırsak ve göğüs kanserine iyi geldiği, yeşil çayın ise mide ve bağırsak kanserinin yanında cilt ve akciğer kanserine karşı da koruyucu etki sağladığı ifade edildi.
Uzmanlar, sarmısağın mide kanserinin tedavisinde önemli sonuçlar verdiğini ve mide kanserinin her aşamasında ciddi oranda önleyici etki yaptığını belirterek, içerdiği kükürtlü madde nedeniyle sarmısağın ayrıca alerjiyi de iyi geldiğini kaydettiler.
Balıkların içerdiği yağların insan vücudundaki kanserli hücrelerin kendi kendini yoketmesine neden olduğunu belirten araştırmacılar, yenilen balığın göğüs kanserine karşı etkili olduğunu kaydettiler.
Araştırmada, soya fasulyesinin göğüs ve rahim kanserini önlediği ve özellikle bol miktarda soya tüketen Çinli ve Japon kadınların göğüs kanserine yakalanma riskinin oldukça düşük olduğu ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com