Seçim döneminde Doğan Yayın Grubu'nun tavrı ne olacak?

Seçim döneminde Doğan Yayın Grubu'nun tavrı ne olacak?
Doğan Yayın İlkeleri Kurulu, Aydın Doğan başkanlığında toplandı. Aydın Doğan, Doğan Medya'nın seçim döneminde nasıl bir tavır takınacağı sorusuna yanıt verdi.
Doğan, seçim öncesi tarafsız ve bağımsız yayıncılık yapacaklarının mesajını verdi. 
 
Hilton Oteli'ndeki toplantıya Yayın İlkeleri Kurulu üyelerinin yanı sıra Doğan grubu genel yayın yönetmenleri de katıldı.
 
AYDIN DOĞAN: ZOR OLAN YOLU SEÇTİK
 
Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Türkiye ’nin seçim sürecine girdiğini belirterek, “Bu süreç medyanın daha hassas bir mercek altına alındığı dönem olmaktadır. Bildiğiniz gibi medya ve siyaset ciddi bir kutuplaşma içinde, birinin ak dediğine diğeri mutlaka kara diyor. Biz ise çok zor bir yolu seçtik, habercilikte tarafsız ve bağımsız olacağız dedik, yayın ilkelerimizde yıllardan beri bunu söylüyoruz, bunu uygulamaya gayret ediyoruz” dedi. 

SÜRECİN HASSASİYETİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULACAK
 
Toplantıda, yaklaşan seçim döneminde yapılacak yayınlarda bağımsız kalmanın önemi konuşuldu. Toplantıda genel yayın yönetmenleri ve Yayın İlkeleri Kurulu üyeleri söz alarak eksiklikleri ve istemlerini de iletti. Aydın Doğan, toplantı öncesi şöyle konuştu:
“Bu toplantıya birlikte bir değerlendirme yapabilmek maksadı ile genel yayın yönetmenlerimizi de davet ettik. Bu şekilde aradan geçen sürede yayınlarımızın tespit ettiğimiz ilkelere uygunluğunu gözden geçirip önümüzdeki döneme ilişkin tavsiye ve önerileri öğrenmek istiyoruz. Türkiye seçimlere gidiyor. Bu süreç medyanın daha hassas bir mercek altına alındığı dönem olmaktadır. Bildiğiniz gibi medya ve siyaset ciddi bir kutuplaşma içinde, birinin ak dediğine diğeri mutlaka kara diyor. Biz ise çok zor bir yolu seçtik, habercilikte tarafsız ve bağımsız olacağız dedik, yayın ilkelerimizde yıllardan beri bunu söylüyoruz, bunu uygulamaya gayret ediyoruz. Yüzde yüz muvaffak olduk mu tartışılır, mutlaka bizim de hatalarımız olmuştur ve olacaktır. Bu hataları asgariye indirmeye gayret ediyoruz, Yayın ilkeleri de bu gayretimizin sonucudur.”
 
"ÇÖZÜMDEN YANAYIZ"
 
Aydın Doğan şöyle devam etti:
 
“Seçimlerin yanı sıra büyük umut bağladığımız, başından beri desteklediğimiz çözüm sürecinde bazı tereddütler oluştuğunu görmekteyiz. Sevindirici olan husus toplumun çözüm sürecine bağlılığı ve şiddetten uzak yaşamak iradesidir. Bu hususta medya olarak çözüm sürecinden yana olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.”

(DSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com