Seçim tartışmasına son nokta!

Seçim tartışmasına son nokta!
Galatasaray'da seçim tartışmasına son noktayı Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar koydu.
İrfan Aktar, Radyospor'da Özgür Sancar'a yaptığı açıklamada, "Başkan Ünal Aysal, Haziran'da istifa etti; tüm kurullar istifa etti. Seçim yapıldı. Yönetim kuruluuyla tüm kurallar yeniden oluştu. Bu olağanüstü nitelikte olsa bile, olağan bir seçimi geçersiz kılar. İşin özeti, Mayıs'ta Galatasaray'da seçim yapmayı gerektiren hiç bir hukuki şart yoktur. Seçim yapılmayacak" dedi. 
 
DİVAN'A SUNULAN BELGENİN HİÇBİR GEÇERLİLİĞİ YOK!
Aktar, "Bu konuda bir tereddüd olmasın diye Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesin'den de görüş aldım. Buna göre şu anda seçilmiş yönetimin 3 sene görev yapması ifade edildi. Ayrıca Tüzümüğümüzün 92. maddesine göre, başkan herhangi bir sebeble görevinden ayrılırsa, seçime 6 aydan daha fazla, 1 seneden daha az bir süre varsa 1 ay içerisinde seçim yapılır. 6 aydan daha kısa bir süre varsa, mevcut yönetim 2. başkan önderliğinde bu süreci bitirir. Ünal bey hatırladığımı kadarıyla 14 Mayıs 2011'de seçilmişti, 25 Mayıs 2013'te istifa etti. Bütün kurullar düştü. Kurullar düştüğüne göre yeni seçim yapılır ifadesi var. Yeni seçimin manası, bütün başkan ve kurulların yenilenmesi demektir. Benim açımdan hiçbir tereddüt yok. Seçim yapılır diye bir belge getirdiler; ama o belge Adnan Polat'ın 8 Mart 2011 senesinde aleyhinde toplanan imzalar toplandığı için, dernek masasının verdiği fikirden ibarettir. Bugüne emsal olacak bir belge değil. Arkadaşımız çok önemli bir belge olarak getirdi. Ama geçerli bir şey değil" dedi.
 
ELEMAN SÖZÜ, POLEMİK YARATMAK İSTEYENLER TARAFINDAN SPEKÜLE EDİLDİ!
Divan Kurulu Başkanı Aktar, "eleman" polemiğine de değindi ve  "Özkan Olcay, ikinci başkanımız, 8 yıl TFF'de göreve yaptı.  TFF'de 9. maddede 'seçilen elemanla sözleşme yapılır' deniyor. Olcay bu maddeye atıf yaptı.  Eleman polemiğini alevlendirmek için söylenmiş şeyler değil. Ayrıca, başkan Aysal'ın daha önce 'Terim kulübümüz için çok hayırlı bir elemandır' sözü tamamen Fatih Terim'i rencide etmek için, bazı kişilerin speküle etme çabasıyla bir polemik konusu haline gelmiştir. Ben de Mühendis-mirmarken, çalıştığım firmanın bir elemanıydı. Bunda ne gibi bir behis olabilir" diye konuştu.   (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com