Seçim yarışında küsmek yok

Seçim yarışında küsmek yok
Seçimlerin yaklaşması üzerine CHP’de aday adayları çoğalıyor. Adaylar arasından kim kaybederse küsmeyecek ve adaya destek olacak.

CHP, Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlere yönelik aday belirleme takvimini başlattı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için adı geçen Mustafa Sarıgül’ün de, partiye dönüş başvurusunu Kasım başında yapması bekleniyor. Sarıgül için 60 kişilik PM’de karar alınacak. Kararın az bir fire ile, olumlu çıkması bekleniyor.

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de İstanbul adaylığını resmen açıklayacak.. CHP Genel Merkezi İstanbul’da kimin aday gösterileceğine, geniş çaplı bir kamuoyu yoklaması karar vermeyi hedefliyor. CHP’nin kayıtlı üyeleri ve vatandaşlar arasında yapılacak 2 ayrı yoklamada, kim daha çok kabul görürse İstanbul adayı olacak ve diğer aday adayları da ”Küsmeden” belirlenen isim için seçim sürecinde katkı sağlayacak.

Geçmişte partiden ihraç edilen Sarıgül’ün yeniden CHP’li olması için parti tüzüğünün 75. maddesi işletilecek. Bu madde şöyle:
”Kesinleşen cezaları bağışlama yetkisi Parti Meclisi’nindir. Parti Meclisi bağışlama yetkisini ceza alanın yazılı isteği üzerine ve disiplin kuruluna gönderen örgüt yönetim biriminin görüşünü alarak kullanır. Merkez Yönetim Kurulu bağışlama isteyenin yazılı başvurusu üzerine, isteği disiplin kuruluna gönderen örgüt yönetim biriminin görüşünü de alarak, disiplin dosyası ile birlikte Parti Meclisi’ne sunar. Parti Meclisi kararını gizli oylama ile verir. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com