Seçimin sponsoru TBMM

Seçimin sponsoru TBMM
Milletvekillerinin telefon giderleri TBMM Başkanlığı Telefon Yönetmeliği'ne göre Meclis bütçesinden karşılanırken alınan yeni bir kararla milletvekillerinin attıkları kısa mesaj ücretleri de kurum bütçesine dahil edildi. Böylece vekiller seçmenlere cepler

TBMM Başkanlık Divanı, milletvekillerinin odalarında kullandığı sabit telefon hattı ve farklı iki operatöre ait cep telefonu faturalarına toplu kısa mesaj (SMS) giderlerini de dahil etti. Buna göre milletvekilleri maaşlarının iki katı tutarını oluşturan yaklaşık 24 bin TL tutarındaki limite telefon faturalarının yanı sıra toplu SMS ücretleri de eklenecek. Vekiller böylece binlerce kişiye aynı anda SMS gönderirken herhangi bir ücret ödemeyecek.

Milletvekillerinin telefon giderleri TBMM Başkanlığı Telefon Yönetmeliği’ne göre Meclis bütçesinden karşılanırken alınan yeni bir kararla milletvekillerinin attıkları kısa mesaj ücretleri de kurum bütçesine dahil edildi. Yönetmeliğe göre milletvekillerinin odalarında bulunan sabit telefon hattı ve belirlediği iki farklı operatöre ait cep telefonu faturaları ile faks ücreti TBMM tarafından ödeniyor. TBMM Başkanlık Divanı aldığı kararla vekillerin telefon faturalarının yanı sıra toplu mesaj hizmeti giderlerini de vekillere ayrılan limite dahil etti. Buna göre vekiller, anlaşma yapılan GSM operatörleri üzerinden binlerce kişiye aynı anda toplu mesaj atma hizmetine de artık kendi ceplerinden herhangi bir ücret vermeyecek.

MAAŞIN İKİ KATI LİMİTE SMS DE DAHİL EDİLDİ

TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, milletvekillerine gönderdiği yazıda her milletvekilinin çalışma odalarında kullanılan sabit hatları ile iki farklı operatöre ait bildirdikleri cep telefonu fatura bedellerinin bir yıl içerisinde ödenen aralık ayı ödenek ve yolluklarının iki katı dahilinde TBMM bütçesinden ödendiğini belirtti. Neziroğlu, TBMM Başkanlık Divanı’nın 14 Ağustos 2012 tarih ve 29 sayılı kararı ile SMS hizmetinin de ödenecek limite dahil edildiğini bildirdi. Yazıda, GSM operatörleri ile yapılan anlaşma ile 1 SMS ücretinin Türk Telokom’da 2.84 kuruş, Avea’da 2.83 kuruş ve Turkcell’de de 2.86 kuruş olarak belirlendiği kaydedildi. Yazıda, vekillerin istem sırasına göre ilgili firmalar tarafından milletvekillerinin sekretaryadaki bilgisayarlarına kurulacak programdan sonra SMS hizmetinden faydalanılabileceği ifade edildi. (SNK)

Cumhuriyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com