"Seçimler Kütahya için iyi bir fırsattır"

"Seçimler Kütahya için iyi bir fırsattır"
Seçimlere kısa bir süre kaldığını bu süre zarfında Kütahyalıların Türkiye'nin geleceği için iyi bir muhasebe yapmaları gerektiğini belirten İclal Nimsi, halkın takım tutar gibi siyasi parti tutmamaları gerektiğini belirterek; "Seçimler bütün sorunlar

Seçimlere kısa bir süre kaldığını bu süre zarfında Kütahyalıların Türkiye'nin geleceği için iyi bir muhasebe yapmaları gerektiğini belirten İclal Nimsi, halkın takım tutar gibi siyasi parti tutmamaları gerektiğini belirterek; 'Seçimler bütün sorunlar için iyi br fırsattır, bunu iyi değerlendirmeliyiz' dedi.
Halkın uzun zamandan beri çeşitli sıkıntılarla uğraşmak zorunda kaldığını bu nedenle sorunlarına çözüm bulunması için ileriyi görmeleri gerektiğini vurgulayan Nimsi; 'Seçimlere az bir zaman kaldı. Çalışmalar hızlandı. Halkın sempatisini kazanmak, yarışı önde bitirmek için partiler ellerinden geleni yapacaklardır. İşte bu noktada halkımızın gözünü çok iyi açması gerekiyor. Düşünmeden, rastgele oy verilmemesi grekiyor' dedi.
Kütahya'nın mevcut hükümetin iki dönem iktidar olması için o yönde tercihini kullandığını ancak halkın verdiği destek karşılığında hizmet alamadığını belirterek, halk tarafınadan verilen desteğin karşılıksız kaldığını savundu.
Verilen desteğin mutlaka karşılık bulması gerektiğine dikkat çeken DSP Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi; 'Kütahya, iki dönem açık farkla hükümete oy verdi. Güvendi. Ne yazık ki, şehrimize gereken ilgi gösterilmedi. Şehrimizin geçim kaynağı olan, pek çok kişiyi bağrında besleyen fabrikalarımız özelleştirildi. Pek çok kişi bu özelleştirilmelerle, kazanmış olduğu haklarını kaybederek, asgari ücretle çalışmaya, 4/C'li olmaya mahkûm edildi. En son beklemede olan SLİ'nin de özelleştirme çalışmaları tamamlanmış durumda. 'Bana dokunmayan yılan bin yaşasın' anlayışıyla işten çıkarılanların, hakları ellerinden alınanların feryatlarına kulaklar tıkandı' şeklinde açıklamalarda bulundu.
Eğitimli veya eğitimsiz farkı olmaksızın Kütahya'da gözle görülür bir işsizliğin baş gösterdiğini ifade eden Nimsi; 'Üniversite mezunu pek çok gencimiz, şehrimizde işyerlerinin kısıtlı olması nedeniyle, dışarıya göç etmekte, nüfusumuz azalmakta, son örnekte görüldüğü gibi milletvekili sayımız düşmektedir. 'İş var, parasını beğenmiyorlar.' Derken eller vicdanlara konmalı. 16 yıl, hatta lisansüstünü de sayarsanız,17-18 yıl okuyanın asgari ücretle, ya da ona yakın bir parayla çalışmasını beklemek, onların hakkını yemektir, acımasızlıktır' dedi.
Nimsi, son olarak bu seçimlerin Kütahya için önemli bir şans olduğunu savunarak; Kütahya'nın son şansıdır bu seçim. İşsiz gençlerimizle, verdiğimiz göçlerle ya iyice küçülür, fakirleşir, köşemize çekiliriz, ya da bizim için çalışanları seçerek, el ele vererek çevre illerle boy ölçüşecek duruma geliriz. İşte bu nedenle, ''çok iyi düşünmeli, rastgele veya takım tutar gibi oy vermeyelim' şeklinde çarpcı açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com