''Seçimlerde CHP ile olmamız bize zarar verdi''

''Seçimlerde CHP ile olmamız bize zarar verdi''
Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Masum Türker, Milliyetçi Hareket Partisinde(MHP) yaşanan kaset olayında MHP'nin yanında olduklarını söyledi.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Masum Türker, Milliyetçi Hareket Partisinde(MHP) yaşanan kaset olayında MHP'nin yanında olduklarını söyledi.
Eskişehir girişinde partililer tarafından karşılanan DSP Genel Başkanı Masum Türker, basın mensublarına açıklamalarda bulundu. Türker, MHP'de yaşanan kaset olaylarının seçim zamanında ortaya çıkmasının garip olduğu, bu yüzden onların yanında olduklarını belirterek, ''Neden kasetler seçim zamanları çıkıyor? Bu kasetler var daha önce söyleyin. Seçime gidileceği zaman kasetler çıkıyor. MHP'ye kaset olayında yapılanların yanlış düşünüyorum. Kaset konusunda partimiz Sayın Bahçeli'nin yanındadır. ''12 Haziran Türkiye'nin değişim ve dönüşüm günü olacak. 12 Haziran bir baskı sisteminin değişeceği, değişimin özgürlük olacağı bir gün olacaktır. Türkiye'de artık yönetim, dışarıdan yönetilmişlerle değil, gücünü halktan alan iktidara yönetilmesini talep ediyoruz. Son zamanlarda yapılanlar bir haçlı seferidir. Kökeni, Arap, Kürt, Türk ne olursa olsun müslümanlar yok edilmeye çalışılıyor. Bunun örneklerini Libya'da görüyoruz. Biz gidip neden onlara yardım edemiyoruz. Orada denizin ortasında kalmış durumdalar. Günlerdir Hacivat ve Karagöz gibi birbirleriyle tartışan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanları'nın neden Libya konusunda sesiz duruyorlar. Türkiye'de işsizlik hat safada, ancak son yayınlanan istatiksel bilgilere göre işsizliğin şubat ayında azaldı. Bu ancak vatandaşları kandırdıklarını gösterir. Kimse işsizliğin azaldığına inanmıyor. Son dört beş yıldır haşhaşa kota getirilmiştir. Rahmetli Bülent Ecevit, Amerika Birleşmiş Devletleri'nin tüm tehditlerine rağmen haşhaşın ekimine gerekli izni sağlamıştır. Ancak şimdi ki iktidara baktığımızda, hükümet haşhaşa kota getirmiştir'' şeklinde konuştu.
''YGS'YE GİREN HERKES ÜNİVERSİTELERE ALINMASI GEREKİR''
Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'nda oluşan kopya skandalına ilişkin konuşan Türker, YGS'ye giren herkesin üniversiteye alınması gerektiğini belirterek, '' sınava giren herkes üniversitelere alınmalıdır. Ancak üniversitelerde bölümlere özel sınavlar olmalıdır. Öğrenciler yeteneklerine göre bölümlere yerleştirilmelidir. Bu sene yapılan sınavın çözümünü acil bir şekilde yapmaları gerektiğini söyledi.
''CHP İLE BİRLİKTE ÇALIŞMAMIZ BİZİ ZARARA UĞRATTI''
Masum Türker, CHP ile seçimlerde birlikte çalışmları partinin zararına olduğunu belirtrek, ''Türkiye'de ilkeli olmak, partinize sahip çıkmak kolay bir şey değil. Yabancıların emirleri altına giren bazıları partilerini bırakıp gidiyorlar. Geçen seçimlerde CHP ile ortak girmemiz. Bizim partimizin zararına olmuştur. Bu dönemde özellikle Eskişehir'de bazı arkadaşlarımız özel demeçler verdi. Biz başta Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen olmak üzere partiden gitmek isteyenlere yada burda kalın başka parti ile olmayın yada gidin üstümüzde ki yükünüz gitsin dedik. Amerika'nın isteğine uyan, artık şeref meselesinden öte, yabancıların istedikleri partilere hizmet etmek isyenler partimizi terk ettiler. Geri kalan Demokratil Solcular, sermayenin, büyük medyanın yabancı ülkelerin değil, halkın isteği ile bayrağı dalgalandırmaya devam ediyorlar. Bu şerefli göreve, şerefsizlikten uzaklaşan partimin üyelerimi saygıyla selamlıyorum'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com