Seçimlerde; OY Vermesini Bilen, PAY Almasını Bilemeyen İl Kütahya!..

Seçimlerde; OY Vermesini Bilen, PAY Almasını Bilemeyen İl Kütahya!..
Her seçim döneminde olduğu üzere terörü çeşitli yönlerde ve yöntemlerde kullanagelenler, bu seçim döneminde ise; şerliklerini ve şantajlarını, Başbakan'ın konvoyuna Ilgaz'da düzenlenen saldırıyla, tepe'lerden başlatmış oldular.

 

Her seçim döneminde olduğu üzere terörü çeşitli yönlerde ve yöntemlerde kullanagelenler, bu seçim döneminde ise; şerliklerini ve şantajlarını, Başbakan'ın konvoyuna Ilgaz'da düzenlenen saldırıyla, tepe'lerden başlatmış oldular. Önceki dönemlerdeki 'Derin'lerin, 'derûnî'lerinin bu dönemde büyük ölçüde dumûra uğramış olmasıyla; olaylar da, bu tür depreşmeler şeklinde tezâhür ediyor olacaktır...

Sayın Başbakan'ın bu olaylara karşı 'Biz bu yola merhum Menderes'in dediği gibi kefenimizi giyerek çıktık' şeklinde karşılık vermesi de; bir taraftan bu yoldaki örneği ve örnekliği sahiplenirken, bir yönüyle de 'Koyunu güden, kurdu görür' atasözündeki gereği de, dillendirmiş oluyorlardı.

Evet... Koyunu güden, kurdu görecektir... Pek tabii ki koyunu güdenlerin de (memleketine ve milletine hizmet edenlerin) bu hizmetleri de yerli yerince yerine getirmeleri, gerekecektir de... Bu münâsebetle de; kendilerini rahmetli Menderes'le örneklendirip bu yola kefeniyle çıkmış bulunduğunu belirten Sayın Başbakan'a bizlerin de, bu özellik ve örneklikte bir 'ikmâl!'i ve hatırlatması olacaktır!

Rahmetli Menderes ki, 1946 seçimlerinde Kütahya'nın kendilerini kucaklamış olması karşılığında; kefeninin üzerine geçirdiği 'hizmet gömleği' ile ve o günün şartları içersinde Kütahya'ya bir Azot Sanayi ve bir Şeker Fabrikası kuruvermiştir. Sizi de ki rahmetli Menderes gibi kucaklamış olan Kütahya'ya; Siz de, -bu defaki gelişinizde olsun- kefeninizin üzerine hizmet gömleğinizi de giymiş olarak teşrif etmiş olunuz!

Sizleri her zaman olduğu gibi bu defa da saygı ve muhabbetle karşılayacak ve kucaklayacak olan Kütahya'lılar ki; iki dönemdir bir 'Bakan'lık bile alamamış olmanın ve çevre illerle olan mukayeselerindeki eksikliklerinin üzüntülerini aşamamaktadırlar. Bunun yanında da, bölgesinde olduğu Ege'ye ve İzmir'e ilçeleriyle birlikte ulaşabileceği 'tek yol olan' Kütahya-Gediz-Uşak Bölünmüş Yol konusunda da Bakanlığın ve milletvekilimizin belgeli beyanlarına rağmen yıllardır yapımına bile başlanılamamış olunmasının bedbinliği ve mağduriyeti de, devam etmektedir.

Kütahya'nın, bütün bu eksiklere ve olumsuzluklara karşı üç ilin (Uşak-Afyonkarahisar-Kütahya) müşterek varlıkları olacak olan Zafer Hava Limanı ile mağduriyetlerinin karşılanamayacağını Kütahya'lılar Size anlatamayacak olsalar bile; Siz, bunun farkındasınızdır efendim!FİSKE

Kafa ve Ayak Oyunları...

Başbakan Erdoğan, 'TV'de karşıma çık' diyen Kılıçdaroğlu'na: 'Amatör kümede oynayanla süper ligte oynayan bir araya gelir mi?' cevabını verdi.

(Basın)

Bu cevap; 'Klas farkı' ile 'Küme farkı'nı karıştırma ve sahadan kaçma, olur efendim...

Oysa bu formasyonda; 'Tek kale' oyun da vardır... Kılıçdaroğlu'nun attıklarını; Siz, gol'leyebilirsiniz...

Aksi hâlde; Kılıçdaroğlu'nun kıvraklığı karşısında, klasınıza ve profesyonelliğinize gölge düşürmüş oluyorsunuz!..

H.Akk.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com