Sedat Peker cezaevinde baba oluyor!

Sedat Peker cezaevinde baba oluyor!
Adalet Bakanlığı, disiplin suçu işlemeyen, durumu uygun bulunan hükümlü ve tutuklular için eşleri ve belli bir yaşın altındaki çocuklarıyla, 2 saatten 24 saate kadar zaman geçirebiliyor

Ergenekon davası kapsamında 10 yıl hapis cezasına çarptırılan ve halen Silivri L Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan organize Sedat Peker, baba oluyor.

Milliyet gazetesinin haberine göre, Adalet Bakanlığı, disiplin suçu işlemeyen, durumu uygun bulunan hükümlü ve tutuklular için eşleri ve belli bir yaşın altındaki çocuklarıyla, 2 saatten 24 saate kadar zaman geçirebiliyor.

Mayıs ayında halk arasında ‘pembe oda’ olarak bilinen yasanın yürürlüğe girmesinin ardından Peker çifti, Silivri Cezaevi’nde Ekim de bir araya gelmeye başladı.

Özge Peker, hamile olduğu haberini Sedat Peker’e iletti.3 aylık hamile olan, 2008 yılında evlendiği avukat eşi Özge Yılmaz Peker’in önümüzdeki günlerde bebeğin cinsiyetini öğreneceği bilgisine ulaşıldı

‘Kelebek Operasyonu’ kapsamında 2007 yılında tutuklanan ve organize suç örgütü liderliği suçundan 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılan Peker (42), 2008’de avukatı Özge Yılmaz Peker (32) ile Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi’nde evlenmişti.

Ergenekon soruşturması kapsamında da ilk olarak tutuksuz yargılanan Peker, duruşmalara katılabilmesi için Silivri L Tipi Kapalı Cezaevi’ne nakledilmişti. 2008 yılında Ergenekon duruşmaları sürerken Özge Peker’in 8 aylık hamile olduğu, bir erkek çocuğu beklediğine dair haber yayınlanmıştı. Bunun üzerine Özge Peker, basın mensupları önünde göbeğini göstererek, “Ne doğum yaptım ne de hamileyim.Ama ileride çocuk yapmayı düşünüyoruz”
demişti. Özge Peker, bir gazetecinin, Sedat Peker’in cezaevinden çıkması beklenen süreyi kastederek, “Bunun için 4 yıl beklemeniz gerekir” şeklindeki ifadesi üzerine “4 yıl değil, 100 yıl da beklerim” demişti. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com