“Sedat Simavi Ödülleri” sahiplerini buldu

“Sedat Simavi Ödülleri” sahiplerini buldu
Bu yılki Sedat Simavi ödülleri'nde Gazeteci Utku Çakırözer, ''Gazetecilik Ödülü''ne layık görüldü.

The Marmara Oteli'ndeki törende konuşan TGC Başkanı Orhan Erinç, 2012 yılının gazeteciler açısından önceki yıllara göre daha kötü geçtiğini söyledi.
 
Gazetecilerin yıpranma hakkının kaldırıldığını anımsatan Erinç, ''TGC olarak yaptığımız tüm başvurular, ne yazık ki siyasal tercihler nedeniyle yerine getirilmedi'' dedi.
 
Erinç ayrıca, basın kartı için başvurularda gazetecilerden gereksiz çok fazla belge istendiğini ve böylece gazetecilerin yükünün ağırlaştırıldığını söyledi.
 
ÖDÜLLER
 
1977'den bu yana verilen ''Sedat Simavi Ödülleri''nde bu yıl ''Gazetecilik Ödülü''ne, Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan ''Esed: Keşke Düşürmeseydik'' başlıklı haberiyle Utku Çakırözer layık görüldü.
 
Seçici Kurul ayrıca Kadir Can'ı, ''12 Eylül 1980 Akıl Tutulması'' adlı albüm kitabıyla övgüye değer gördü.
 
Tanju Yenisey, Avustralya Devlet Radyo Televizyon Kurumu SBS Radyosu'nda yayınlanan ''Çok Kültürlülük Başarısız mı Oldu?'' adlı programla ''Radyo Ödülü''nü aldı.
 
Kurul ayrıca, Özlem Devrim Bahar ve Başar Tıkman'ı, Yön Radyo'da yayınlanan ''Başka Türlü: Adressiz Hayatlar 7 Gurbet İşçileri'' adlı programla övgüye değer buldu.
 
Demet Haselçin'e, TRT Türk kanalında yayımlanan ''Masumiyet Müzesi'' adlı programla ''Televizyon Ödülü'' verildi.
 
Seçici Kurul, Özgen Bingöl-Arda Sevimli'nin, Kanal D'de yayımlanan ''Panzer Dur'' başlıklı ortak haberlerini övgüye değer gördü. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com