Sedat Toygar: "Arkadaşıma dava açacağım"

Sedat Toygar: "Arkadaşıma dava açacağım"
Arkadaşının sınav yerini değiştirmesi nedeniyle Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için Kastamonu'dan Hakkari'ye giden ve burada sınava giren Sedat Toygar, arkadaşına dava açacağını söyledi.

Babası Şahin Toygar ile 26 saatlik yolculuğun ardından Hakkari'ye giderek YGS'ye burada giren Sedat Toygar, başından geçenleri anlattı.

Sınav yerlerini arkadaşının birinci tercihte Hakkari ve ikincisinde ise Şırnak olarak değiştirdiğini belirten Toygar, şöyle konuştu:

''Ben sınav yerlerinin açıklanması sonrası internet kafeye gitmiştim. O arada sınav yerlerinin değiştiğini gördüm. Sonra ÖSYM'yi aradım. Onlar dilekçe yazın dediler ve bende dilekçe yazdım. Ama sınav yerleri dilekçeyi yazdıktan iki gün sonra açıklandı. O nedenle sınav yerim değiştirilmedi. Daha sonra savcılığa başvurduk. Savcılık ise emniyete gönderdi. Gerekli ifadeleri aldıktan sonra yapan bulundu. Arkadaşımı emniyete çağırmışlardı. Arkadaşım orada itiraf etmiş. Vicdanı el vermemiş demek ki. Şimdi arkadaşıma dava açacağım. Dosya savcılıkta zaten. Arkadaşımı affetmemi zaman gösterecek. Ama şimdilik affetmeyi düşünmüyorum. Yaptığı kolay bir şey değil.''
(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com