Sefa Dülger partisinden istifa etti

Sefa Dülger partisinden istifa etti
Altıntaş Belediyesinin CHP'li Meclis üyesi Sefa Dülger, partisinden istifa etti. Dülger, meclis üyeliğini bağımsız olarak sürdüreceğini bildirdi.

Altıntaş Belediyesinin CHP'li Meclis üyesi Sefa Dülger, partisinden istifa etti. Dülger, meclis üyeliğini bağımsız olarak sürdüreceğini bildirdi.
2009 yılında yapılan yerel seçimlerle CHP'den Altıntaş Belediyesi Meclis üyesi görevine seçilen Sefa Dülger partisinden istifa ettiğini açıkladı. 2 buçuk yıldan bu yana sürdürdüğü CHP Altıntaş Belediye Meclis Üyeliği görevinden, Altıntaş'ın CHP'li Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak ile uyum sorunu yaşadığı için istifa ederek görevini bağımsız olarak sürdürme kararı aldığını belirten Sefa Dülger istifa gerekçesini şöyle açıkladı, “2 buçuk yıldır sürdürdüğüm CHP Altıntaş Belediye Meclis Üyeliği görevimden Sayın Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak'ın ilgisizliği ve birlik ve beraberlik ruhu taşımadığı gerekçesiyle yıllardır gönül verdiğim partimden istifa ederek meclis üyeliğimi bağımsız olarak sürdüreceğim. Daha önce de benzer ilgisizliğin ve beraberliğin olmadığı belediye başkanına çeşitli uyarılarda bulunulduğu ancak buna rağmen herhangi bir yaklaşım olmadığı açıkça görülmüştür. Belediye Başkanı kendi partili meclis üyelerinden çok diğer partililerin görüşlerine daha çok önem vermektedir. Bu anlamda her şey açıkça görülebiliyor ki belediye başkanı kendi partililerini önemsememektedir. Oysaki kişiler belli makam sahibi olduklarında arkalarında kendisini destekleyenleri asla unutmamalıdırlar. Bugün kendisi diğer partili vatandaşlardan bu açığı kapatmaya çalışmaktadır. CHP'ye ve belediye başkanına gönülden destek verenler unutulur da diğer partililere yön çevrildiğinde büyük bir hüsran ile karşılaşıldığında kimse şaşırmayacaktır. Bu kararı alırken belediye başkanı hariç hiçbir partilimle görüş ayrılığımız olmamıştır. Bu derin görüş ayrılığı nedeniyle yıllardır gönül verdiğim Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ediyorum. Bütün partililerimden özür dileyerek beni bağışlamalarını istiyorum” dedi.
Altıntaş Belediye Meclis Üyeliği görevini bağımsız olarak sürdüreceğini yineleyen Dülger, bundan böyle artık siyasetle ilgilenmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com