Şehide büyük vefasızlık

Şehide büyük vefasızlık
AKP tanesi 13 milyon dolardan bakanlarına özel uçaklar yaptırırken vatan için şehit düşen Kara Pilot Yüzbaşı Adil Erdoğan'ın ailesine, şehidin cenazesini almaları için bir uçak verilmedi.

Malatya'da yaşayan acılı aileye Ankara'daki cenazeye gitmeleri için uçak verilmedi. Şehidin ailesine cenazesine gelebilmesi için uçak verilmeyince şehidin silah arkadaşları aralarında para toplayıp uçak ayarladı.

Afganistan'da 12 arkadaşıyla birlikte şehit düşen Kara Pilot Yüzbaşı Adil Erdoğan'ın ailesine evlat acısı yetmedi. Malatya'da yaşayan acılı aileye bürokratik sebepler öne sürülerek Ankara'daki cenazeye gitmeleri için uçak verilmedi. Çaresiz kalan ailenin imdadına şehidin silah arkadaşları yetişti. Kendi aralarında para toplayan Şehit Erdoğan'ın arkadaşları, özel bir jet kiraladı. Şehidin eşi ve iki çocuğu, kardeşleri, aile büyükleri uçakla cenazeyi karşılamaya gitti.

“ŞEHİT’E GÖSTERİLEN VEFA BU MUDUR?”

Şehidin silah arkadaşları "Şehit'e gösterilen vefa bu mudur? Asker ailesine verilen değer bu mudur?" diyerek tepki gösterdi. Şehidin arkadaşları, "Aile için bir uçak tahsisinin yapılmasını istedik. Ancak 'yurtdışında şehit düştüğü için yakınları sivil statüsünde o nedenle uçak tahsis edemeyiz' dediler. Şehit ailesine gösterilen bu vefasızlık bizleri derinden yaraladı" dedi. Vali Ulvi Saran ise "Şu an için bu konuda değerlendirme yapmam doğru olmaz" diye konuştu.
(SRE)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com