Şehide Zazaca ağıt

Şehide Zazaca ağıt
Hakkari'nin Dağlıca kesimindeki PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan 8 askerden Diyarbakırlı 24 yaşındaki Piyade Onbaşı Cahit Kılıç'ın baba evine ateş düştü. Acı haberi alan anne Hasret Kılıç, fenalık geçirirken, Zazaca ağıtlar yaktı.
Irak sınırındaki Dağlıca kesimindeki birliklere bu sabaha karşı PKK'lıların düzenlediği saldırıda şehit olan 8 askerden Piyade Onbaşı Cahit Kılıç'ın ailesi acı haberle yıkıldı.

Diyarbakır'ın Hani İlçesi Gürbüz Beldesi'nde yaşayan 7'si kız 11 çocuklu Hasret-Galip Kılıç çiftine acı haberi askeri yetkililer ve sağlık ekipleriyle evlerine giden Hani Kaymakamı İsmail Şanlı verdi.

Oğlunun şehit düştüğünü öğrenen anne Hasret Kılıç, fenalaşırken, ilk müdahale sağlık ekipleri tarafından yapıldı.
 
Acılı anne şehit oğlu için Zazaca ağıtlar yakarken baba Galip Kılıç, yakınları tarafından teskin edilmeye çalışıldı. Dün gece oğlu ile telefonla konuştuğunu söyleyen Galip Kılıç, "Bir süre konuştuk, kendisinin çok iyi olduğunu söyledi. Ancak bugün şehit olduğu haberini aldık. Çok üzgünüm" dedi.
 
Dicle Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan şehit Cahit Kılıç'ın 9 aylık asker olduğu belirtildi. Kılıç'ın cenazesi yarın Hani'de düzenlenecek tören ardından toprağa verilecek. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com