Şehidi 20 bin kişi uğurladı

Şehidi 20 bin kişi uğurladı
Öğrenciler, şehitlerine 200 metrelik bayrakla sahip çıktı.
Bingöl’de askerleri taşıyan konvoya terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen hain saldırıda şehit düşen Topçu Er Anıl Eruluç, memleketi Manisa’nın Salihli İlçesi’nde, yaklaşık 20 bin kişinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı. Kortejin ilerleyişi sırasında şehit Eruluç’un çok sevdiği otomobili, en önde giderken, ilçede eğitim gören öğrenciler, 200 metre uzunluğunda Türk bayrağını taşıdı.
 
Bingöl-Muş Karayolu’nda düzenlenen saldırıda şehit düşen askerlerden, 24 yaşındaki Topçu Er, Anıl Eruluç’un naaşı, bugün, sabah saatlerinde memleketi Manisa’nın Salihli İlçesi’ne getirildi. Bekar olan ve terhisine 60 gün kala şehit düşen Eruluç’un naaşı, önce baba ocağının önüne götürüldü. Eruluç’un son kez getirildiği evinin önünde gözyaşları sel olurken, duanın ardından naaş, askeri törenin yapılacağı Karaman Camisi’ne götürüldü. 
 
ÇOK SEVDİĞİ OTOMOBİLİYLE UĞURLANDI
 
Cenaze namazının ardından Eruluç’un naaşı, askeri tören mangası tarafından omuzlara alınırken, Kurudere Caddesi’nde saygı yürüyüşü yapıldı. Trafiğe kapatılan caddedeki tüm binalar, Türk bayraklarıyla donatılırken, şehidin naaşını selamlayan 7’den 70’e Salihli sakinleri, gözyaşlarına boğuldu. Bu sırada, “Her zaman Anılacaksınö pankartı açılırken, “Kahrolsun PKKö, “Şehitler ölmez, vatan bölünmezö sloganları atıldı. Yaklaşık 20 bin kişinin oluşturduğu kortejin en başını ise, üzerine Türk bayrağı sarılan ve fotoğrafı konulan Şehit Eruluç’un çok sevdiği otomobili aldı. Eruluç’un otomobiliyle bir arkadaşı kortejin en başında ilerledi. Ayrıca, Salihli Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerinin organizasyonunda açılan 200 metrelik dev Türk bayrağı da öğrenciler tarafından taşındı. Yürüyüş sonrası Eruluç, Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.
 
ÜÇ DEFA TECİL ETMİŞ
 
Şehit Eruluç’un, bir bilgisayar şirketinde çalışması nedeniyle askerliğini üç defa tecil ettirdiği ancak bu yıl vatani görevini yapmaya karar verdiği öğrenildi. Geçen cumartesi günü izni biten ve akrabalarının düğüne katılan, kendisi de evlenme hayalleri kuran şehit Erulunç’un, çok sevdiği otomobilinden ayrılamadığı öğrenildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com