Şehidin annesine şok

Şehidin annesine şok
Şehit evladının adının yeni yapılan okula verilmesini isteyen anneye öyle bir yanıt verdiler ki...

Emin Çölaşan’a mektup yollayan 19 Ekim’de Hakkari’de yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Okan Koç’un ailesi, oğullarının ismini yaşatmak için Kars Valiliği’ne başvurduğunu ancak şok bir yanıt aldıklarını belirtti.

Evlatlarının son isteğinin adının yaşatılması olduğunu ifade eden şehidin annesi Elif Koç, 26.12.2012 tarihinde Kars Valiliği’ne bu yönde dilekçe ile başvurduğunu söyledi. Başvurunun ardından Kars İl Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış ile telefonda görüşen Elif Koç, Alkış’ın kendisine verdiği yanıtla adeta şoke oldu. Koç’un iddiasına göre Alkış, “Tedbir amaçlı bu okullara şehidin isminin verilemeyeceğini ileride daha önemli insanlar çıkar ise onlara verilmesi düşünüldüğü söylenildi” dedi.

“Ben Yıldırım Alkış gibiler rahat uyusun diye oğlumu vatana kurban etmedim” diyen acılı anne Elif Koç, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın bu konuya duyarlı olmasını istediğini söyledi.

İŞTE ŞEHİT ANASININ MEKTUBU

Değerli Emin bey ben 19 ekim günü şehit olan OKAN KOÇ un kuzeniyim. O gün çıkan gazetenizde kardeşimin şehadet haberini verdiniz manşetten. Bizim şehit ailesi olarak mağdur olduğumuz bir durum sözkonusu. Annenin mağduriyetini çeşitli facebook guruplarında paylaştık. Sizden ricamız sesimize ses olun lütfen. Sesimizi duyurmamıza yardımcı olun lütfen..

Bu hükümet şehidine böyle mi sahip çıkıyor.

19 Ekim 2012 tarihinde Hakkari’de çatışmada Şehit olan özel harekat polisi Okan KOÇ un annesiyim. Benim oğlum Kars 1984 doğumlu olduğundan; oğlumun vasiyeti üzerine naaşının Ankara’da, imkan olmaması halinde memleketi olan Kars’a defnedilmeyi istemişti biz de bundan dolayı adının yaşatılması amacıyla 26.12.2012 tarihinde Kars valiliği (il milli eğitim müdürlüğü)ne ilişikte yazılı dilekçe ile başvuruda bulunduk, Kars milli eğitim müdürü (Yıldırım Alkış) ile yaptığımız telefon görüşmesinden başvurusunda bulunduğumuz bu dört okulun “TEDBİR AMAÇLI BU OKULLARIN ŞEHİDİN İSMİNİN VERİLEMEĞECEĞİNİ İLERİDE DAHA ÖNEMLİ İNSANLAR ÇIKAR İSE ONLARA VERİLMESİ DÜŞÜNÜLDÜĞÜ SÖYLENİLDİ” Kars mili eğitim müdürünün bu davranışını sizin ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. YILDIRIM ALKIŞ gibileri evlerinde rahat uyusun diye ben evladımı vatana kurban etmedim şehidine böyle davranan milli eğitim bakanlığını esefle kınıyorum. Bu konuda ; yeni atananan sayın Milli Eğitim Bakanımız Nabi AVCI’nın duyarlı olmasını diliyoruz.Sesimizi kamoyuna duyurun.
Şehit annesi ELİF KOÇ (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com