Şehir plancıları Kütahya'da

Şehir plancıları Kütahya'da
Çeşitli üniversitelerden mezun olan ve profesyonel olarak mesleklerini icra eden şehir plancıları, stratejik plan hazırlamak üzere Kütahya'ya geldi.

Çeşitli üniversitelerden mezun olan ve profesyonel olarak mesleklerini icra eden şehir plancıları, stratejik plan hazırlamak üzere Kütahya'ya geldi.
Üniversitelerden mezun olan ve değişim programı ile 2 Amerikalı 1 Belçikalı 1 İtalyan olmak üzere toplam 15 kişilik heyet İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Gülden Erkut başkanlığında Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi ziyaret ederek yapacakları çalışmalar hakkında görüş aldılar.
İlin gelişmişlik düzeyinden başlayarak sanayi, tarım, milli eğitim, turizm, Kütahya'nın kentsel ve plansal durumu, yeni yerleşim alanları ile ilgili çalışmalar, Kentsel Yaşam Kalitesi'nin artırılması, su, hava ve çevre kirliliği ve bunların önlenmesi için alınan tedbirler, Sosyal Gelişim ve Yaşam kalitesinin artırılması gibi konular görüşüldü.
Öğrencilerin bütün sorularına tek tek yanıt veren Vali Şükrü Kocatepe, “Sanayi yönünden Kütahya'nın gelişmekte olduğunu ve özellikle önümüzdeki yıllarda otomotiv sektöründen Kütahya'da yatırımların artacağına inanıyor ve sanayide insan ve beyin gücünün geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Adalet Meslek Lisesi, Turizm Meslek Lisesini açtık ve Üstünberk Holding ile istihdam Garantili Okul açmak için protokol imzaladık” dedi.
Kütahya'nın kentsel ve plansal durumunda da yeni yerleşim alanları ile çalışmalar yapıldığını açıklayan Vali Kocatepe, “Kütahya tarihi yönden çok zengin bir il. Anadolu'ya Beyler Beyliği yapmış olan bu ilde bulunan tarihi dokunun ortaya çıkartılması gerekir” şeklinde konuştu.
Vali Kocatepe daha sonra Turizm, Tarım, OSB, Termal yatırımlar ve ilimizde yapılan çalışmalar hakkında genel olarak bilgi verdi.
2 gün kütahya'da kalacak olan heyet, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Güner Önce, TSO Başkanı Nafi Güral ve bazı daire amirleri ile de görüşecekler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com