Şehir Rehberi artık Android cihazlarda

Şehir Rehberi artık Android cihazlarda
En çok indirilen iPhone uygulamalarından Şehir Rehberi şimdi de Android’de..

Yellow Medya tarafından hazırlanan Şehir Rehberi uygulaması, iPhone'un ardından Android cihazlar için de kullanıma sunuldu. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Antalya gibi büyükşehirlerin yanı sıra Alanya, Bodrum, Çeşme, Fethiye, Kapadokya ve Kuzey Ege gibi tatil yörelerini kapsayan 12 farklı Şehir Rehberi Android uygulaması Google Play'den ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Şehir Rehberi Android uygulaması, Nisan ayından bu yana 36 binden fazla kişi tarafından indirilen iPhone versiyonu ile aynı gelişmiş özelliklere sahip bulunuyor. Altı büyük şehri ve altı tatil yöresini keşfetmek ya da ihtiyaç duyulan noktalara kolayca erişmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran uygulama sayesinde, kullanıcılar herhangi bir bölgede aradıkları restoran, otel, hastane, eczane, banka, konsolosluk, ATM ve müze gibi on binlerce noktanın tüm detaylı bilgilerine tek dokunuşla kolayca ulaşabiliyorlar.

HEM HARİTALI HEM GPS ETKİN ÖZELLİKLİ

Şehir Rehberi'nin GPS etkin 'Yakınımda' özelliği sayesinde, kullanıcılar yakın çevrelerinde yer alan mekânları görüntüleyebiliyor, mekânın bilgilerini Facebook ve Twitter'da paylaşabiliyor, kendi profillerini oluşturabiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca, belli bir mekânda, belirli bir tarih için kendilerine hatırlatma kurabiliyor ve 'Beğen'dikleri noktaları daha sonra çok hızlı bir şekilde görüntüleyebilecek şekilde otomatik olarak favorilere ekleyebiliyorlar.

Uygulamada, firmaların ve ihtiyaç noktalarının detaylı iletişim bilgileri ile birlikte web adresleri, çalışma saatleri, kabul edilen ödeme şekilleri ve fotoğrafları da yer alıyor. Google Haritalar ile entegre çalışan Şehir Rehberi'nde, mekânların konumu harita üzerinde görüntülenebilirken, bulunulan noktadan mekâna nasıl gidilebileceğine ilişkin ayrıntılı yol tarifi de alınabiliyor.

Şehir Rehberi, Yeme-İçme, Konaklama, Spor Faaliyetleri, Alışveriş, Kültür ve Dinlence, Acil Yardım ve Sağlık, Benzin ve Ulaşım, Finansal Hizmetler ve Diğer Hizmetler olmak üzere dokuz farklı kategoride on binlerce mekânın bilgisine ulaşmayı mümkün kılıyor.

Türkçe ve İngilizce arayüz seçeneği ile her iki dilde de kullanılabilen uygulamaya, Google Play'da istenilen şehrin ya da yörenin adı ve 'City Directory' ya da 'Şehir Rehberi' (Örneğin 'İstanbul City Directory' veya 'İstanbul Şehir Rehberi') şeklinde arama yapılarak ulaşılabiliyor. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Apple, iOS 8'in son kullanım oranını açıkladı08 Ocak 2015 Perşembe 14:04
 • Kuyruklu yıldız kaşifi Philae kayboldu06 Ocak 2015 Salı 12:12
 • WhatsApp, Snapchat'e özendi02 Ocak 2015 Cuma 15:24
 • Dünya bu buluşu konuşuyor!26 Aralık 2014 Cuma 15:01
 • Android telefon kullananlar dikkat!26 Aralık 2014 Cuma 11:39
 • iPhone 6S mini geliyor25 Aralık 2014 Perşembe 10:59
 • Nabız ve tansiyonu yanlış ölçüyorlar25 Aralık 2014 Perşembe 10:32
 • Şimdi de LG G3 patladı24 Aralık 2014 Çarşamba 13:17
 • Facebook 2014 yılını kısaca özetledi10 Aralık 2014 Çarşamba 10:29
 • Samsung fena patladı!09 Aralık 2014 Salı 11:19
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com