Şehit acısı İzmir'e düştü

Şehit acısı İzmir'e düştü
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit olan Bakım Onarım Assubay Çavuş Selman Aksu’nun (22) İzmir Kadifekale’deki baba evine ateş düştü.

 Acı haber sabah saatlerinde Merkez Komutanlığı’ndan gelen askeri ekip tarafından bildirdi. Altı kardeşin en büyüğü olan Selman Aksu’nun geçen yıl 30 Oğustos’da Balıkesir Assubay Meslek Yüksek Okulu’nu bitirdiği, kursların ardından yaklaşık bir ay önce görev yeri olan Lice İlçesi’ndeki birliğine katıldığı öğrenildi. Soğuk algınlığına bağlı rahatsızlık yaşayan ve rapor alan Aksu’nun birkaç günlüğüne İzmir’e geldiği, bir hafta önce de yeniden görev yerine döndüğü bildirildi.

İzmir’e geldiğinde ailesine “Beni merak etmeyin, Yerim çok rahat. Silahların bakım ve onarımını yaptığım için de birlik içinde kalıyorum. Fazla dışarıya çıkmıyorum” diyen Selman Aksu’nun iki gün önce de telefonla annesi Şirin ve tek kızkardeşi Emine ile görüştüğü belirtildi.

Askeri heyetle birlikte taziyeleri kabul eden baba Hayrettin Aksu da, “En son iki gün önce konuştuk. Oğlum yerinin rahat olduğunu söylüyordu ama terör acısı bizi de vurdu. Söyleyecek birşey bulamıyorum” diyerek gözyaşı düktü. Ailenin aslen Mardin Midyatlı olduğu 15 yıl önce iş olanakları nedeniyle İzmir’e göçüp Kadifekale’ye yerleştiği bildirildi.

Şehit assubayın cenazesinin İzmir’de yarın toprağa verilmesi bekleniyor. (SNK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com