Şehit ailelerinden istifa çağrısı

Şehit ailelerinden istifa çağrısı
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in şehitlerle ilgili açıklamasının yankıları sürüyor.
Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in bir televizyon programında söylediği, 'Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplamayız' sözlerine tepki gösterdi. Yavuz, "Açıklamaları ile daha önce de şehit ve gazi ailelerini üzen bu milletvekili artık sabırları taşırmıştır ve derhal istifa etmelidir" dedi.
 
Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, bir süre önce de terör örgütünü öven açıklamalarda bulunduğunu öne sürerek şunları söyledi:
 
"Şehit ve gazi ailelerini incitmeye devam ediyor. Öncelikle bu açıklamayı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Bu vatan için canını veren insanlar için bu tür söylemde bulunmak kabul edilir bir durum değil. Hangi hakla bu söylemlerde bulunabiliyor. Şiddetle kınıyoruz. Eğer bugün mecliste milletvekilliği yapıyorsa, rahatı yerindeyse bu 'Birkaç Mehmet' dediği vatan kahramanlarının sayesindedir. Ona bu imkanı sağlayan kahramanlar için bu düşündürücü cümleleri sarf eden vekili mecliste istemiyoruz. Hüseyin Çelik, vakit kaybetmeden kamuoyundan özür dilemeli ve milletvekilliğinden de istifa etmelidir." (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com