Şehit ailelerinden protesto

Şehit ailelerinden protesto
Uşak Şehit Aileleri Derneği, terör örgütü PKK üyelerinin Habur Sınır Kapısı'nda teslim olmalarının ardından yaşananlar gelişmeleri protesto etti.

Uşak Şehit Aileleri Derneği, terör örgütü PKK üyelerinin Habur Sınır Kapısı'nda teslim olmalarının ardından yaşananlar gelişmeleri protesto etti.
Uşak'ta şehit aileleri, gazi ve yakınları ile sivil toplum örgütleri ve bazı siyasi partilerin destek verdiği protesto mitingi olaysız bir şekilde sona erdi.
Şehit Aileleri Derneği Uşak Şubesi önünde öğle saatlerinde toplanan şehit aileleri, gazi ve yakınları, ellerindeki Türk bayrakları, pankartlar ve şehit yakınlarının fotoğrafları ile Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Sloganlar eşliğinde yürüyen grubu, çevredeki vatandaşlar alkışlarla destekledi. Şehit aileleri İsmet Paşa Caddesi'nden Atatürk Heykeli önüne kadar yürüdü. Atatürk Anıtı önünde sivil toplum örgütü temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri ile birleşen şehit yakınları açılım ve son günlerde yaşananları eleştirdi. Yaklaşık 700 kişi anıt önünde saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu.
Daha sonra Tiritoğlu Parkı'na doğru yürüyen kalabalık burada bir basın açıklaması yaptı. Şehit Aileleri Derneği Uşak Şube Başkanı Şakir Çakır'ın okuduğu basın açıklaması sırasında kalabalık PKK aleyhinde sloganlar attı. Basın açıklaması öncesinde bir grup genç Abdullah Öcalan'ın maketini ateşe verdi. Şehit Aileleri Derneği Uşak Şube Başkanı Şakir Çakır açıklamasında şunları söyledi; ' Habur Sınır Kapısı'nda teslim olan PKK terör örgütü üyeleri 'kahraman' gibi karşılandı. Şehitlerin ve gazilerin kanları bu senaryoların altına imza atanları boğacak. Bu ihaneti hazırlayanlar, bunun bedelini Türk milleti önünde ödeyecektir. Yaşanan olaylar şunu göstermiştir ki, teröristler hükümete teslim olmamış, hükümet teröristlere teslim olmuştur. Yaşanan gösterilere katılanlar, suçu ve suçluyu övme suçunu işledikleri açıktır. Bu ülkenin vatandaşları olarak yaşanan bu çirkin olayları şiddetle kınıyor, savcıları göreve çağırıyoruz Bu vatan için çocuklarını şehit veren anne ve babalar bu gelişmeleri üzüntüyle izliyor. Yaşananları göz yaşları ve öfke içinde izliyorlar''
Basın açıklamasının ardından bazı şehit yakınları, 'Devlet Övünç Madalyası Beratlarını' yere attı. Basın açıklamasının ardından şehit aileleri ve gaziler olaysız bir şekilde dağılırken bazı siyasi partilerin üyeleri AK Parti Uşak İl Başkanlığı önünde protesto gösterisini sürdürdü.
Polisin uyarısı üzerine grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com