Şehit ailesine Devlet Övünç Madalyası

Şehit ailesine Devlet Övünç Madalyası
Kütahyalı şehit jandarma er Bahtiyar Yalınca'nın ailesine, 'Devlet Övünç Madalyası' verildi.

27 Mayıs 2010 günü Siirt'in Pervari ilçesinde terör örgütü mensuplarının açtığı ateş sonucu şehit olan Kütahyalı jandarma er Bahtiyar Yalınca'nın ailesine, 'Devlet Övünç Madalyası' verildi.
Belediye Kültür Sarayı'nda düzenlenen töreni törende bir konuşma yapan Kütahya Harp Malulü Gaziler ve Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Asım Okat, vatan uğruna mücadele eden şehit ve gazilere şükran ve minnet duyduklarını ifade etti. Okat, şöyle konuştu: " İstiklal harbinden başlayarak bugüne kadar, her karışı şehit kanıyla sulanmış vatanımızın kıymetini, hepimiz çok iyi biliriz. Her Türk vatandaşı yeri ve zamanı geldiğinde vatanı, milleti, bayrağı ve kutsal değerleri için şehit ve gazi olmaya
adaydır. Yapılan her törende bir şehit tüm şehitlerimizi hatırlatır. Onlara gönlümüz yanar hem de onlarla gurur duyarız."
Jandarma Er Bahtiyar Yalınca'nın babası Ahmet Yalınca ile annesi Hayriye Yalınca, "Oğlumla gurur duyuyorum. Her anne ve babaya nasip olmayan birşey. Biz gururluyuz, başımız dik, ama vatanın ve şehitliğin ne olduğunu bilmeyenler utansın diyorum. Hayatımızda herşey değişti. Yanlızca o şehit olup hayat değiştirmedi, biz de hayat değiştirdik" şeklinde konuştular.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi de, "Milletimiz, nasıl bir ülkede yaşadığını, hangi bedelleri ödeyerek bu toprakları vatan yaptığını, kimlere borcu olduğunu biliyor. Yurdumuzu savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimiz bizim onur kaynağımızdır. Şehitlerimiz ve gazilerimize saygı, minnet ve şükran duymak, hepimizin toplumsal görevidir. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Onları hiçbir zaman unutmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa
Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi saygı minnet ve rahmetle anıyor gazilerimize de hayırlı ömürler diliyorum" diye konuştu.
Törene, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuggeneral Sami Fındıkoğlu, Belediye Başkanı Mustafa İça, Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Çınar, Emniyet Müdürü kadir Akbıyık, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bektaş Arslan'ın yanısıra çok sayıda asker, şehit ailesi yakınları katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, 27 Mayıs 2010 tarihinde Siirt'in Pervari ilçesinde terör örgütü mensuplarının açtığı ateş sonucu şehit edilen Kütahyalı Jandarma Er Bahtiyar Yalınca'nın ailesine, Devlet Övünç Madalyası, plaket ve rozetleri Kütahya Valisi Kenan Çiftçi tarafından takdim edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com