Şehit annelerinden sürece sert tepki!

Şehit annelerinden sürece sert tepki!
"Çocuklarımızı şehit edenler cezasız kalacak. Anneler Günü'nde kınalı kuzularımızı mezarı başına gittiğimiz de canımız daha fazla yanacak"
Kayseri'deki şehit anneleri, Anneler Günü’nü buruk kutlayacaklarını söyledi. 'Çözüm süreci' adı altında yapılan bazı girişimlerin canlarını acıttığını belirten şehit anneleri, "Çocuklarımızı şehit edenler cezasız kalacak. Anneler Günü'nde kınalı kuzularımızı mezarı başına gittiğimiz de canımız daha fazla yanacak" diye konuştu.

Şehit Oğlu Hacı Sait Sönmez’i, 26 Temmuz 1996'da, PKK saldırısında kaybeden 58 yaşındaki Esma Sönmez, herkezin barışı istediğini ancak çözüm süreci adı altında yapılan uygulamaların kabul edilir olmadığını söyledi. Sönmez, "Akil İnsanlar şehit annelerini nasıl ikna edecek? Bizler de kan dökülsün istemiyoruz ama bu şekilde pazarlık yapılması da canımızı acıtıyor. Çocuğumun mezarını ziyaret ettiğimde bu durum canımı daha fazla yakacak. Oğlum bu pazarlıklar yapılsın diye mi şehit oldu?" dedi.
 
18 Nisan 2010'da Şırnak'ın Balveren Beldesi yakınlarında PKK'lı teröristlerin minibüse düzenlediği saldırıda ağır yaralanan ve daha sonra hastanede şehit olan Jandarma Yüzbaşı Levent Çetinkaya’nın annesi Tülay Çetinkaya, 'Çözüm süreci'nin tuzak olduğunu iddia etti. "Kandil bombalandı" diye yazılan haberlere inanmadığını çünkü o bölgenin piknik alanı gibi yemyeşil olduğunu dile getiren Çetinkaya, şunları söyledi:
 
"Çözüm süreci' ile birlikte oğlumu şehit eden teröristleri affettiler. Bunu nasıl kabul edelim? 'Çözüm süreci' ile ülke daha kötüye gidecek. Belki bugünleri dahi arayacağız."
 
Oğlu 28 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Kemal Koçyiğit’i, 30 Mayıs 2010 tarihinde Tunceli’nin Nazimiye İlçesi'ndeki Sarıyayla Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit veren 48 yaşındaki Nazmiye Koçyiğit de çözüm süresine tepki gösterdi. Koçyiğit, "Bizler de analar ağlamasın istiyoruz. Ama çocuklarımızın kanı yerde kaldı" dedi.
 
20 Kasım 2008’de Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki çatışmada terhisine 1,5 ay kalan şehit olan jandarma er İsmail Uygun’un annesi Sultan Uygun da, “Kimsenin ölmemesini bizler de istiyoruz, ama bu şekilde yapılan uygulamalar canımızı yakıyor" diye konuştu. (BCK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com