Şehit Astsubay Akbaş toprağa verildi

Şehit Astsubay Akbaş toprağa verildi
Şehit astsubay Mehmet Akbaş'ın cenazesi memleketi Isparta'da toprağa verildi.

Afganistan'ın başkenti Kabil yakınlarındaki helikopter kazasında şehit olan astsubay Mehmet Akbaş'ın cenazesi memleketi Isparta'da toprağa verildi.
 
Şehit astsubay Mehmet Akbaş'ın cenazesi, Isparta Valiliği önündeki tören alanına getirildi. Buradaki törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Memduh Oğuz, AKP milletvekilleri Recep Özel, Süreyya Sadi Bilgiç, CHP Milletvekili Ali Haydar Öner, MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Tuğgeneral Metin Temel, Tuğgeneral Necati Tekin, Isparta Alay Komutan Vekili Albay Yaşar Aladağ, askeri yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı Erkan Başkanı Piyade Albay Yaşar Aladağ, törende yaptığı konuşmada, Afgan halkının, Kurtuluş Savaşı'nda en önemli maddi ve manevi desteği sağladığını ve Afganistan'ın da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ilk tanıyan devlet olduğunu söyledi.
 
Şehit astsubay Mehmet Akbaş'ın, geçmişten bugüne güçlü ve kalıcı dostluk bağlarına sahip olunan Afgan halkının barış ve huzuru için bu ülkede görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir bireyi olarak, üst bir çalışma anlayışıyla kendisine verilen her görevi yüksek bir başarıyla yerine getirdiğini ve emsallerine örnek olduğunu ifade etti. Aladağ, "Aziz şehidimiz Allah'ın huzurunda en yüce makamda mesut ve bahtiyardır" dedi.
 
Aladağ, Türk Silahlı Kuvvetleri ailesi olarak aziz vatanın bölünmez bütünlüğü, yüce milletin birliği ve beraberliği, dünya barışının tesisi ve devamı için kendilerine verilen tüm görevleri üst vazife bilinci ve heyecanıyla yerine getirmeye, azim ve kararlılıkla devam edeceklerini vurguladı.
 
DUALAR EŞLİĞİNDE DEFNEDİLDİ
 
Isparta Müftüsü Mehmet Emin Avcı tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehit astsubay Mehmet Akbaş'ın cenazesi, top arabasıyla Karaağaç Mahallesi'ndeki Garnizon Şehitliği'ne getirildi. Şehit Akbaş'ın cenazesi burada dualar eşliğinde defnedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com