Şehit babası isyan etti: Kasıt var

Şehit babası isyan etti: Kasıt var
Cephanelik patlamasında oğlunu şehit veren baba isyan etti.
Afyonkarahisar’da 5 Eylül’de meydana gelen cephanelik patlamasında şehit olan 25 askerden Onur Fikret Dülger’in babası Zekai Fırat Dülger, olayın hala aydınlığa kavuşturulmamasına isyan etti. Dülger, “Olayda kasıt ve sabotaj olduğuna inanıyoruz” dedi.
 
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde eşi Figen Dülger, ailesi ve dostlarıyla basın toplantısı düzenleyen Zekai Fırat Dülger, Eskişehir Askeri Savcısı Yüzbaşı Serhan Bozbaş ile yaptığı telefon görüşmesinde, oğlu Onur Fırat Dülger ve 24 askerin ölümüyle ilgili görülenlerin 3 subayın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını öğrendiğini söyledi. Mahkemenin 3 subayın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması kararını da eleştiren Zekai Fırat Dülger, şunları söyledi:
 
“Askeri mahkemenin suç işlendiği kuşkusuyla verdiği tutuklama kararını, dosyaya herhangi bir belge ve bilgi koymadan, henüz bu olayla ilgili bilirkişi raporu açıklanmadan neden kaldırıldığını ve üç subayın nasıl tahliye edildiğini anlamakta güçlük çekiyorum. Bu elim olayın nedenlerini araştırıp tespit etmenin devletin tüm kurumlarının görevi olduğuna inanıyorum. İlk derece mahkemesinin bu elim olayı aydınlatmada yetersiz kaldığına inanıyorum.”
 
Zekai Fırat Dülger,olayın hemen ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamada, ’yüzde 99 sabotaj’ olduğu söylediğini belirtirken, “Olayın üzerinden 4- 5 ay geçmesine rağmen Sayın Kılıçdaroğlu ne bu olayı gündeme taşıdı, ne de ortaya atmış olduğu yüzdelere sahip çıktı. 25 şehit verdiğimiz Afyonkarahisar’ın valisinin ‘hayat devam ediyor’ demesini ve o kişinin hala bu görevde bırakılmasını kınıyorum” dedi.
 
Bilgi, deneyim ve eğitimi olmayan askerlerin ordunun kalbi olan bir cephaneliğe, yatma saatinde gönderilmesinin sorumsuzluk olduğu görüşünü savunan Zekai Fırat Dülger, bunun sadece ’denetlemeye hazırlık’ olarak gösterilmesinin kamuoyunu yanıltmak olduğunu iddia etti. Dülger, “Açılan davaya müdahil olduk. Ordunun kalbi olan cephaneliğe 3 günlük 25 askerimiz gönderiliyor. Burada gece görüş yok. Nasıl korunuyor burası? 25 tane işten anlamayan gencecik insanımızın burada işi ne? Kasıt ve sabotaj olduğuna inanıyoruz. Bilirkişi raporu hala açıklanmadı. 16-17 bilirkişi var. Raporları bu ay sonuna kadar açıklayacaklar diye bekliyoruz” dedi.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com